Na początku chciałbym przedstawić postać bohatera opowiadania Sławomira Mrożka "Szulera". Był to mężczyzna, który od samego początku nie ukrywał kim jest, nikt nie chciał mu uwierzyć, że jest zwykłym oszustem. Od początku do końca zachował zimną krew i hart ducha. Był spokojny, opanowany i niewiarygodnie pewny siebie.

Moim zdaniem "Szuler" to tekst o życiu i wierze, postaram się to udowodnić podając bardzo wiarygodny argument. . Zacznę od tego, że sam opis bohatera już ma dużo mówi. Jest on zadumany, zapatrzony w siebie oszustem. Dzięki wierze, w samego siebie którą posiada bohater opowiadania Mrożka możemy powiedzieć, że jest w pewnym sensie zwycięzcom, ponieważ nie ma ma świecie wiele osób, które by tak wierzyły siebie bezgranicznie jak Szuler. Gdyby nie był tak mocno wierzący w siebie kim by był ? Możemy zadać takie sobie pytanie. Wiele osób ma niską samoocenę, często nie wierzą w to co robią. Tak samo jak mężczyźni,którzy grali razem z nim, nie wierzą mu w to, że już na samym początku potrafił się przyznać kim jest tak na prawdę. Wielu z nas nie pokazuje od razu jakim jest na prawdę, nasze prawdziwe oblicze dopiero wychodzi przy bliższym spotkaniu.

Uważam, że argument , który podałem jest wystarczająco dobry alby potwierdzić moją tezę że opowiadanie Stanisława Mrożka pt. "Szuler" jest tekstem o życiu i wierze. Sam fakt że Szuler był bardzo wierzącą osobą w samego siebie potwierdza po części moją tezę. Następnie to, że na świecie są ludzie niewierzący z samych siebie, w swoje zdolności i umiejętności pokazało że mam rację, ponieważ niewiara w samego siebie spotyka każdego z nas w naszym życiu, aby nasze życie nabrało sensu musimy zacząć wierzyć w swoje umiejętności i zdolności tak jak tytułowy bohater Szuler. Choć podałem jeden argument i tak myślę , że udowodniłem soją tezę, ponieważ użyłem mocnego, prawdziwego, życiowego argumentu. Moim zdaniem tylko wiara może uczynić nasze życie zwycięskim.