Jaki będzie świat za tysiąc lat? Któż jest w stanie odpowiedzieć na to nurtujące wielu z nas - ludzi pytanie? Tylko naszą wyobraźnią możemy zobrazować prawdopodobieństwo tego jak będą żyć nasi potomkowie. Nasze wartości, które wyznajemy, to co robimy, w co wierzymy i to co nasz mózg uznaje za realne, prawdopodobne, istniejące czy też nie, będzie potęgowało na wizerunek świata, wyimaginowaną przestrzeń, która stanie się inspiracją a także przesłaniem dla innych, niekiedy proroczym snem.

?W wieku XXXI ludzkość rozwinie się pod rożnymi względami. Stworzą się związki z innymi stworzeniami. Złączą się geny istot bezdusznych z naszymi ludzkimi, w pełni świadomymi i obdarzonymi wolna wolą. Zły pierwiastek ludzki, który w sobie nosimy złączy się z fałszywą, demonistyczną naturą. Świat aniołów spotyka się ze światem ludzkim, powstają "nefilimi" mroczne anioły stworzone do walki, zemsty. Stworzenia, które już gdzieś kiedyś ukazały się w wyobraźni ludzkiej: gryfy, harpie, smoki, cyklopi, minotaury, bazyliszki, hydry, potwory z Loch ness, czy zombi, wampiry, duchy to istoty, z pewnością których boją się ludzie. Są potężniejsi, silniejsi fizycznie i psychicznie od słabej jednostki człowieka. Co będzie gdy każdy będzie chciał dojść do władzy? Pełno krwi i śmierci i ulatującej z życia materii. Nicość spowodowana zagładą wszystkiego. Wzajemne zwalczanie się.

? Odkryjemy tysiące światów równoległych. I to my stworzymy nowe techniki, wynalazki, które nam ułatwią kontaktowanie się poza światami oraz zburzenie naturalnej struktury zaświatów. Ktoś otworzy przejście, czy też teleportuje się na inny wymiar. Z pożądaniem zdobycia wiedzy i dalszych badań utworzą się kolejne przejścia i kolejne. Znajdziemy się poza naszą planetą, galaktyką i wymiarem. Planety, na których tętni życie w rożnych stadiach rozwojowych, nawet takie nie tchnięte przez rękę człowieka, ani innej myślącej istoty, do takich, w których istoty inteligentne będą w diametralnym stopniu inne pod względem zewnętrznym i innością zorganizowania niż człowiek. Zatchniemy się z różnorodnymi istotami, zjawiskami, które teraz nazwalibyśmy nadprzyrodzone, o których nawet nie jesteśmy sobie w stanie pomyśleć.

?Ludzkość ziemi zastąpią inne stworzenia, ludzie będą błądzić po innych światach, wszystko się wymiesza. Stworzymy połączenie z czyśćcem, starcia z potężną, cierpiącą już swoje armią duchów pozostawią bolący ślad na każdej jednostce. Otworzymy ich świat, skończy się odbywanie kary, co w następstwie będzie skutkiem narażenia się Bogu. Spotkania z kostuchami, dla ludzi śmiertelne realia spotkania tych czarnych jeźdźców. Na pewno terroryzm z ręki człowieka, puszcze, dzicz, w której każdy walczy o swoje życie, przetrwanie. Popełniający błąd kończy swój żywot. Staje się czymś innym- duszą błąkającą się po świecie, nie mogącą znaleźć swojego miejsca, zrzeszającą się w nieśmiertelne grupy wojowników. Ich zemsta jest nieunikniona, gdyż nie mogą wybaczyć tego, że ktoś odebrał im święty spokój, na który mogli liczyć za panowania porządku. Rozpłynięcie się w nicość. Najsilniejsze istoty będą mogły przetrwać, ogromna potęga, która będzie panować nad wszystkim, co jest stworzone.

?Jak wiemy kosmos, który znają nasi ziemscy naukowcy wciąż rozszerza się i zwiększa. Nikt nie wie kiedy to się stanie - kiedy się zatrzyma. Zrobi to, gdy wszystkie połączenia między wymiarami zostaną otwarte. Doprowadzi to do wielkiej zapaści, wszechświaty będą kurczyć się niemal do zera. Nikt nie będzie wiedział jak odwrócić to następstwo.

Coraz więcej niebezpieczeństw rozwinie się, w panice, spowodowanych niekoniecznie przez ludzi, lecz istoty potężniejsze. Demony, potwory, bestie takie, które ludzkie oko nie jest w stanie sobie wyobrazić. Nikt nie będzie pamiętał wartości takich jak miłość, czy dobro. Wszystko będzie dążyć do destrukcji, do tego aby jednostce udało się przetrwać. Zauważmy, że już w dzisiejszym świecie ludzie nie umieją na odpowiednim poziomie traktować tych wspaniałych wartości. Wszystko biegnie w stronę własnego zysku.

? Zanim galaktyka się zwęzi, zniknie wszystko. Niemal, bo za nim to się stanie, wszechświaty odbiją się i narodzą ponownie wielkim wybuchem. I tylko ponowny wybuch będzie mógł dać wszystkiemu nową szansę, wszystko narodzi się od nowa, bez skazy, bez grzechu i gniewu. Historia zatoczy koło. Mamy teraz szansę na to, by odpowiednio pokierować naszym życiem i nie dać się skierować w złą stronę, bo z istotami z poza świata ludzi nie jesteśmy w stanie wygrać, (nigdy nie wiemy co może na nas czyhać), a zwłaszcza z samym najpotężniejszym Bogiem.