22 kwiecień 2009

Dziś utkwił mi w pamięci widok matki z synem na ręku – martwym synem.

Jej rozdzierający płacz, żal do wszystkich, że pozwolili umrzeć jej malutkiemu synusiowi, że to na nią spadają problemy świata.

Jeszcze wczoraj ten chłopczyk był pociechą całego oddziału, a przede wszystkim rodziców.

Jego duże, wiecznie uśmiechnięte oczy, mimo bólu i strachu. Dziś jest inny... Niby taki sam, lecz cichy i ten nieprzenikliwy wzrok.

Jednak czas wszystko zmienił... Zatrzymanie akcji serca... Kres życia doczesnego....

Matka podeszła do jego łóżeczka, wzięła na ręce, przytuliła i wyszeptała słowa zalewając się przy tym łzami, słowa,które ciągle pamiętam: Kochanie nie rób mi tego! Nie zostawiaj mamusi! Kruszynko, to ja powinnam tu leżeć zamiast ciebie! Ty jesteś taki malutki, niewinny i bezbronny!Wróć do mnie i nie żartuj z mamusi! No! Podaj mi rączkę! Już obudź się, bo zaraz obiadek! Szybciutko!

Później jej go zabrali! Nie pozwolili się pożegnać!

Gdybym tylko mógł powiedzieć, że się nim zaopiekuje, że tu także będzie mu dobrze!

O! Już jest, patrzy na nią z góry i poznaje swoją mamusię, która się z nim bawiła

i dmuchała na stłuczone kolanko przy pierwszych kroczkach!

Ona nie powinna płakać, bo to jest Wola Boża! Tak musiało być! Przecież jeszcze się z nim spotka, będą mieć dla siebie całą wieczność! Tylko ona i jej Kruszynka!

Tu z góry wszystko wydaje się takie prostsze, jednak widok, który mnie dziś spotkał nie zniknie szybko z mej pamięci! Każda tragedia, której się było świadkiem nie pozwala na spokojne zapomnienie.

Ale Bóg nie pozwala, by coś działo się bez przyczyny. Jej Kruszynka będzie szczęśliwa.

Będzie miał się nią kto zaopiekować. Każdy ma swojego Anioła Stróża, on także, który będzie przy nim czuwał i chronił. W Niebie nikogo nie spotykają nieszczęścia, tu nie ma się problemów i trosk, które nie pozwalają na spokojny sen. Więc nie ma się czym martwić.

Będę starał się spoglądać na nią, jak sobie radzi ze stratą i poczuciem winy.

Będę pokazywał jej synusiowi mamusię, by nigdy nie zapomniał osoby, która go tak kochała

i chciałaby oddać za niego życie.

Niestety nic więcej nie mogę zrobić, nie mogę jej przekazać, że wszystko będzie dobrze!

„Nie ty jedna Nie tylko dziś. Nie ma takiej epoki, nie ma bogactwa tak wielkiego ani nędzy, nie ma stanowiska tak wysokiego ani tak niskiego, które uchroni człowieka przed cierpieniem. Byleś umiała przyjąć cierpienie jak krzyż, który prowadzi do zmartwychwstania.

A zmartwychwstanie do wiecznej radości i początku nowego lepszego życia.”

Każdy dzień jest nowym doświadczeniem. Ten nauczył mnie, że po każdym upadku i stracie należy zrobić to, co zrobiłoby dziecko – podnieść się jak najszybciej.Lolek