Dzisiejszy wywiad przeprowadzę z moim tatą Jackiem, który jest niewątpliwym znawcą współczesnej młodzieży, a przede wszystkim bacznym obserwatorem otaczającego go świata. Przejdźmy więc do pierwszego pytania:

- Tato, co sadzisz o współczesnej młodzieży?

- Uważam, że wychowanie współczesnej młodzieży znacznie różni się od naszych oczekiwań. Zależy ono w szczególności od otoczenia w jakim wychowywane jest dziecko i starań jego rodziców. Tak jak każdy człowiek jest inny tak i współczesna młodzież jest inna na swój sposób. Powinniśmy starać się ją w pewien sposób zrozumieć. Jeżeli każdy rodzic zrozumie własne dziecko to i młodzież zmieni się na lepsze.- Rzeczywiście, bardzo słuszna uwaga, a co ty zmieniłbyś w zachowaniu dzisiejszej młodzieży?

- Przede wszystkim zmieniłbym stosunek młodych ludzi do osób starszych, ich bardzo często wulgarne słownictwo i niewyparzony język, który co rusz obraca się przeciwko nim. Bardzo często zapominają oni, że znajdują się w miejscach publicznych, gdzie nie każdy życzy sobie takiego zachowania. To bardzo źle świadczy o dzisiejszych nastolatkach.

- A czy ty wraz z wiekiem zmieniałeś swoje zachowanie jako nastolatek?

- Tak, człowiek dorastając staje się o wiele bardziej doświadczony i dojrzały. Zmienia swoje poglądy na świat i życie. Zaczyna bardziej szanować drugiego człowieka. Dostrzega, że jego własne wcześniejsze zachowania były nie na miejscu, a nawet bardzo nie w porządku względem innych.

- Jak myślisz, co ma wpływ na zachowanie dzisiejszej młodzieży?

- Na pewno są to media, nonsensowne filmy i gazety, które czyta co drugi nastolatek oraz luki w aktywnym wychowaniu ze strony zapracowanych i zabieganych rodziców, którym brak czasu na opiekę nad własnym dzieckiem.

- Bardzo serdecznie dziękuję za wywiad.