mamarzywdy i rany. Zadawane codziennie przez innych i nas samych. To nieodłączni towarzysze ludzkiego życia. Czy przebaczając zapominamy o nich? Według mnie – zdecydowanie nie.

Pierwszym argumentem, który przedstawię jest zdarzenie, które pozostanie w historii nie tylko Polski, ale również całego świata, na zawsze. Skaza, której nie zaleczy nawet najhojniejsze odszkodowanie. Mianowicie – II wojna światowa. Gdy ten okrutny i często niemoralny splot wydarzeń dobiegł końca, okazanie skruchy spowodowało odpuszczenie win. Przeproszono, oddano część majątków, wypłacono odszkodowanie. Z punktu widzenia prawnego wszystko, jak to mówią, zostało „dopięte na ostatni guzik”. Czemu wciąż coś nie daje nam spokoju? Ponieważ, nawet największe pieniądze nie zwrócą straconych, bliskich, przyjaciół… Żadne bogactwa nie wymarzą z naszej pamięci obrazów nędzy i bólu tamtych czasów. Winy odpuszczono ale nigdy nie zapomnimy minion... (czytaj dalej)

Aby móc zobaczyć całe wypracowanie musisz podzielić się swoimi wypracowaniami z innymi użytkownikami. Wystarczy, że dodasz co najmniej jedno wypracowanie, a wtedy będziesz mógł przeglądać w całości wszystkie wypracowania w naszej bazie. W tym celu wykonaj poniższe kroki:

1. Dodaj do naszej bazy wypracowanie twojego autorstwa. Na pewno masz zapisane na komputerze jakieś wypracowania, analizy wierszy lub plany wydarzeń, które napisałeś w szkole lub na studiach.