PRYWATNE PRZEDSZKOLE

Mój biznesplan zakłada utworzenie prywatnego przedszkola na terenie_____________________.

W obecnych czasach, coraz częściej zmuszeni są pracować oboje rodzice, w związku z tym pojawia się problem, gdzie oddać pod opiekę dzieci. Publiczne przedszkole, które znajduje się na terenie naszej miejscowości może pomieścić ok. setki maluchów. Biorąc pod uwagę jeszcze okoliczne wsie i rodziców dojeżdżających, miejsc jest o wiele za mało. Dlatego idealną alternatywą dla osób średnio zamożnych jest przedszkole prywatne. Można w ten sposób rozładować kolejki oczekujących na miejsca w przedszkolu.

Moje przedszkole będzie miejscem przyjaznym dzieciom, bezpiecznym, z wykwalifikowaną kadrą. Dlatego potrzebuję opiekunów z powołaniem, którzy kochają dzieci, potrafią bawić i uczyć, są cierpliwi oraz mają odpowiednie uprawnienia.

Zatrudnię:

- trzech nauczycieli nauczania początkowego,

- czterech opiekunów dla grup młodszych,

- kucharkę i cztery pomoce kuchenne,

- dwie sprzątaczki,

- woźnego,

- osobę do zaopatrzenia,

- księgową.

Funkcję dyrektora obejmę osobiście.

Na początek planuję przedszkole na setkę dzieci, podzielone na pięć grup, każda grupa około dwudziesto osobowa, co daje większy komfort i dzieciom i nauczycielom. Takie rozwiązanie będzie konkurencyjne do przedszkola miejskiego, gdzie grupy są przeładowane, a nauczyciele przemęczeni. Maluchy uczęszczające do naszego przedszkola będą miały zapewnione lekcje z języka obcego ( dwa języki do wyboru, angielski i niemiecki, w zależności od preferencji rodziców ), zajęcia ruchowo- taneczne , oraz inne zajęcia rozwijające indywidualne talenty dzieci.

W późniejszym czasie planuję rozszerzenie przedszkola o żłobek dla najmłodszych, oraz zatrudnienie odpowiedniej na to stanowisko kadry.

Na terenie naszej gminy byłoby to pierwsze prywatne przedszkole, dlatego liczę, że uda mi się uzyskać dotację z Unii Europejskiej. Chciałabym także przekonać do swojej inicjatywy prywatnych inwestorów, ponieważ w okolicy nie brakuje bogatych przedsiębiorców, którzy również mają dzieci i chętnie powierzyliby je w dobre ręce.

W moim przedszkolu dzieci będą się nie tylko uczyć, ale także świetnie bawić, a priorytetem będzie dla mnie zadowolony rodzic i szczęśliwe dziecko.