Żyj bezpiecznie:

Bezpieczeństwo dziecka

- Zaginięcie dziecka? Uniknij tragedii.

- Jak chronić dziecko w sieci

-Co zrobić jak dziecko ucieknie z domu

-Niebezpieczne dopalacze

- Na imprezie- uważaj na tabletkę gwałtu

- Bezpieczny wypoczynek nad wodą

- Bezpieczna zabawa na lodzie

- Bezpiecznie na słońcu

- Bezpiecznie na rowerze

Kobieta

-Jak uniknąć ulicznego napadu?

- Kobieta a alkohol

- porady dla kobiet

- Na imprezie- uważaj na tabletkę gwałtu

Seniorzy

-Seniorze nie daj się oszukać

-Uważaj na „wnuczka”Finanse i dokumenty

-Korzystasz z bankomatu? Płacisz kartą? Bądź ostrożny.

- zabezpieczenia banknotów

Kradzież

-Bezpieczny pociąg

- Jak uchronić samochód przed kradzieżą i włamaniem

- Bezpieczne zakupy

- Jak zabezpieczyć mieszkanie

- jak uniknąć kradzieży telefonu komórkowego

Komputer i Internet-zabezpiecz swój komputer

- Jak chronić komputer przed spamem

- Bezpieczne zakupy w sieci

- jak chronić dziecko w sieci

- Bądź świadomy, Czyli jak przestrzegać praw autorskich w internecie

Inicjatywy programu „żyj bezpiecznie”

Akcja bezpieczna woda

Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Zdrowia, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Polską Organizacją Turystyczną, Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Komendą Główną Policji.

Razem bezpieczniej

Program "Razem bezpieczniej" łączy działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego. Celem działań podejmowanych w ramach Programu jest wzrost realnego bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Polski, zapobieganie przestępczości i aspołecznym zachowaniom, poprawienie wizerunku Policji i wzrost zaufania społecznego do tej i innych służb działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Dobry rodzic- dobry start

Program "Dobry Rodzic - Dobry Start" powstał z myślą o rodzicach, którzy przeżywają trudne emocje, związane z nową sytuacją, jaką jest pojawienie się w ich życiu małego dziecka. W ramach programu stworzyliśmy stronę internetową, zawierającą wskazówki dotyczące tego, jak pokonać trudności i w pełni cieszyć się rodzicielstwem.

Kocham. Nie biję

Celem kampanii społecznej „Kocham. Nie biję” jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz ograniczanie jej skutków przez zwiększenie społecznego zaangażowania w działania ukierunkowane na profilaktykę. Jej inicjatorem jest Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji, a współorganizatorami - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policja. Akcję wspierają znane osoby ze świata kultury i sportu.

Mamo tato! Już wiem jak być bezpiecznym

Program edukacyjny oprócz przybliżenia dzieciom zasad dotyczących bezpieczeństwa w domu, ma także na celu wzrost świadomości rodziców w zakresie bezpieczeństwa swoich pociech.

Stop 18

Program Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! jest największą w Polsce akcją zapobiegającą dostępowi niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych. Realizowany jest przez promowanie przepisów prawa dotyczących między innymi zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim. Ma na celu również uświadomienie sprzedawców, że mają prawo żądać dokumentów potwierdzających pełnoletniość osoby, która chce kupić papierosy.