Z ogromną niecierpliwością oczekiwałem na premierowy pokaz najnowszego filmu Agnieszki Holland pt"Tajemniczy ogród".

Znana polska reżyserka filmowa zrealizowała tym razem swoje kolejne dzieło w Wielkiej Brytanii.Jak wcześniej opowiadała w wywiadach,film ten jest próbą przeniesienia na ekran jej wizji i wspomnień inspirowanych ukochaną lekturą z czasów dzieciństwa i szkoły podstawowej,książka to Frances Hodgsoj Burnett pt"Tajemniczy ogród".

Bohaterami filmu są dzieci:wścibska i kapryśna Mary Lennox,rezolutny Dick i ubogiej postawy chorowity Dick.Tę trójkę połączył właśnie tytułowy tajemniczy ogród.

Film kończy się bardzo radośnie i szczęśliwie.Colin odzyskuje zdrowie,radość życia i miłość swojego ojca a nieznośna Mary staje sie czułą i wrażliwą dziewczynką

Uważam że aktorzy świetnie sprawdzili się odgrywając poszczególne role,choć postać Lorda Cravena wydawałą mi się sztuczna. Natomiast mała Kate Maberley,wybrana spośród czterech tysięcy kandydatek,spisała się znakomicie.

Doskonała scenografia współtworzyła nastrój filmu-chwilami przygnębiający i ponury,to znów radosny i pogodny.DO całości pasowała muzyka skomponowana przez Zbigniewa Preisnera.

Film bardzo mi się podobał i myślę,że zaciekawi młodych jak i dorosłych widzów,zwłaszcza tych,którzy lubią,gdy obraz dostarcza im wzruszeń.