Cześć (tu daj imię). Dziś oprowadzę Cię po moim wspaniałym mieście, Rzymie.

Najpierw zobaczymy Wzgórze Kapitolińskie, O Kapitolu przez wieki krążyły legendy. Opowiadały one o wielkim bogactwie i przepychu. To tutaj właśnie wzniesiono najważniejszą świątynię rzymską o drzwiach ze złotych płyt – świątynię Jowisza, Jukony i Minerwy.

Tuż nieopodal Kapitolu, po jego prawej stronie znajduje się Forum Romanum, jest to plac, na którym toczy się codzienne, polityczne i towarzyskie życie wszystkich mieszkańców Rzymu.

Rozciągający się po lewej stronie Forum - Palatyn, który stanowił centrum Rzymu. Z tego wzgórza możemy podziwiać panoramę, wśród której odnajdziemy miejsca, które będziemy zwiedzać, a które na stałe wpisały się w krajobraz Wiecznego Miasta.

Pójdźmy jednak dalej, tutaj znajduje się Amfiteatr Flawiusza, czyli Koloseum, właśnie tutaj odbywają się igrzyska olimpijskie i walki gladiatorów. Ten olbrzymich wymiarów amfiteatr zachwyca swoją majestatycznością.

Kierując się dalej przechodzimy do równie znanej w Rzymie Fori Imperiali, w którym cesarze uświetniali swoje zwycięstwa i ważne wydarzenia polityczne stawiając na wielkim placu Fori Imperiali mniejsze Fora, ku czci rzymskich bogów i na pamiątkę swoich czynów. Jednym z najbardziej znanych jest Forum Trajana.

I oto przed nami ostatni etap wycieczki, czyli Panteon majestatyczna świątynia. Ta potężna konstrukcja została wzniesiona właśnie ku czci najważniejszych rzymskich bóstw.