Uporaj się z upałem!

Maj przywitał nas naprawdę cudowną pogodą, jednak nie oznacza to że wszyscy są z tego powodu szczęśliwi. A to za sprawą upałów przez które napływa gorące i duszne powietrze źle wpływające na organizm i samopoczucie człowieka. Dodatkowo wieczorami i nocami przynosi deszcz i burze.

Poznaj sposoby na upały i obniżenie temperatury w gorące dni:

Podstawową zasadą w upały jest picie dużej ilości płynów. Powinniśmy wypijać przynajmniej 2 litry wody.

Źródło: Internet

Warto wiedzieć, że banan uznawany w większości za najbardziej kaloryczny owoc , jest w stanie pomóc w gorący dzień, a to za sprawą tego iż w 100g zawiera aż 75g wody, dlatego warto postarać się aby był on elementem diety kiedy za oknem zagości upał.

Nie przebywajmy w miarę możliwości zbyt długo na słońcu. Nadmierne opalanie się nie jest dobrym pomysłem. Nasza skóra lubi słońce – to fakt, ale w bardzo ograniczonych dawkach - godzinę, dwie dziennie. Ważne jest też, aby zakrywać głowę, co pozwoli ustrzec się od udaru słonecznego.

Klimatyzacja wydaje się wspaniałym urządzeniem i sposobem na obniżenie temperatury ciała, ale uwaga – lepiej nie przesadzać z nią, gdyż może doprowadzić do różnego rodzaju bóli mięśniowych i nerwobóli.

Warto ochładzać się w wodzie, ale wcześniej pamiętając, żeby powoli przyzwyczajać organizm do zimnej wody.

Nie należy także przesadzać  wysiłkiem, gdyż w takie dni może się to skończyć nawet zasłabnięciem, lub omdleniem.

Pomieszczenia nasłonecznione należy zasłaniać przed nadmiernymi promieniami słonecznymi żaluzjami lub roletami.

Zakładajmy lekkie, zwiewne, bawełniane ubrania.