W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o byciu tolerancyjnym. Czym jest, więc tolerancja? Aby to sprawdzić zajrzałam do kilku książek edukacyjnych taki jak encyklopedia ; ,,tolerancja jest świadomą zgodą na wyznawanie i głoszenie przez innych ludzi poglądów, z którymi nie zgadamy się i na wybór przez innych sposób życia, którego nie aprobujemy’’.

Więc dowiedzieliśmy się, czym jest tolerancja. Lecz chodzi nam po głowie pytanie czy to akceptacja innych wartości czy słabości we współczesnym świecie? Od dawna ludzie nie mogli się pogodzić z innością drugiego człowieka, był on dyskryminowany. Na samym początku napiszę o średniowieczu. W tamtych czasach prześladowani przez chrześcijan byli ludzie miejący własne religie. Odbywały się wtedy liczne wyprawy krzyżowe mające na celu ,,nawrócić pogan’’. Zamordowane zostały miliony ludzi miejący inna wiarę od naszej.

Wyobraźmy sobie, że wyjechaliśmy na wakacje do Chin. Spacerujemy sobie spokojnie po Lucach miasta, nie robiąc nikomu krzywdy. Lecz nienawistny wzrok żółtoskórych przyjaciół ,,wbija się’’ w nasze ciało. Tylko, dlatego, ze nasz kolor skóry różni się nieco od nich. Na pewno poczulibyśmy się źle. Tak właśnie czują się dyskryminowania ludzie.

W dzisiejszym wieku często poruszanym tematem jest osoba homoseksualna. Ludzie gardzą tą mniejszością społeczeństwa, która przecież nic nikomu nie robi. Warto pamiętać o tym, że to też ludzie pragnący żyć według własnych przekonań i upodobań.

Moim zdaniem świat bez akceptacji byłby całkiem inny, nieznośny i uzależniony od tego, co powiedzą nam inni. Starajmy się, więc akceptować sposób życia odmienny od naszego, przecież to nie jest nic niemożliwego.