Dnia od 18 do 19 października w Gimnazjum nr 6 odbyły się "Dnia Funduszy". Było to zakończeniem jednego z wielu programów edukacyjnych w które jest zaangażowana nasza szkoła.

Pierwszy dzień rozpoczął się przeczytaniem przez panią Marię planu na dwa dni, a następnie przedstawieniem konkursowych prezentacji na temat funduszy europejskich. Odbył się też konkurs plastyczny. Dla mojej klasy to były wszystkie atrakcje na dany dzień, ale niektóre z pozostałych brały udział w konkursie sportowym oraz debacie dla czterech wybranych klas zostały zorganizowane warsztaty.

Drugiego dzień również rozpoczął się krótkim wystąpieniem pani Marii ale tym razem gościli u nas reprezentanci organizatorów programu. Zaraz potem została przedstawiona prezentacja z informacjami o poprzednim dniu, a następnie zorganizowano mini quiz z nagrodami. Po ostatnim pytaniu uczniowie naszej szkoły przedstawili dwie scenki o przedsiębiorczości i własnym biznesie. Później, po przewie dla drugich klas była godzina na mini gry edukacyjne takie jak piłkarzyki, rzutki, gry planszowe i komputerowe, a dla zwycięzców były małe upominki. W międzyczasie wybrane klasy miały drugą część warsztatów.

Cała impreza była staranie przygotowana , a scenki wyćwiczone i idealnie zagrane. W czasie gier było dużo śmiechu i rozrywki, a podczas prezentacji i quizów panowało skupienie i intensywne myślenie.