2.Narrator - 1 os. l.poj.;uczestniczy on w życiu mieszkańców wsi; mieszka w Atomicach; pochodzi z tradycyjnej, ludowej rodziny; jest człowiekiem wyuczonym. Mówi w sposób prosty, bez zbędnych formalności.

3.ELEMENTY REALISTYCZNE - PRAWDOPODOBNE :

>wysoko rozwinięta technika

>wydarzenia:wesele,codzinne zycie mieszkańców Atomic

>obyczaje związane z weselem (oczepiny,druhny,taniec)

ELEMENTY FANTASTYCZNE - NIEPRAWDOPODOBNE :

>panna młoda i pan młody z wieloma patentami ( w tak młodym wieku )

>przekształcanie przyrody

>zachowanie na weselu - elektroliza panny młodej

>stroje gości weselnych - termostaty

>głwice atomowe,wyrzutnie ukryte w ubraniach jako broń podręczna

>przeobrażanie się ciała opowiadajacego

4. Bohaterowie posługuja się językiem prostym, lecz nie używanym już we współczesności,oraz słowa,które opisują wynalazki i inne zjawiska wywołane wysokim rozwojem techniki we wsi Atomice.

6. Przedstawiony świat w opowiadaniu Mrożka jest światem absurdalnym ponieważ w ' Weselu w Atomicach ' chłopi nie zajmują już się uprawą ziem, tylko przykładowym walcowaniem blachy na zimno. Kolejnym przykładem jest przeszkształcanie przyrody we wsi, które jest kompletnie bozbawionym sensu absurdem: ' To,co było zalesione,ucywilizowano,ale za to zmelioryzowano,pustynie zaś zalesiono. Rzekę zawrócono, żeby płynęła w drugą stronę.' . Skutki tych przekształceń są fatalne,poniważ nie przynoszą żadnych pożytków, ale same szkody: „W związku z tym droga do kościoła wypadła nieco dalej, zaś u mnie na podwórku powstała wielka tama o poważnym znaczeniu gospodarczym, tak że drzwi się całkiem nie odmykały i z trudnością można było wyjść z domu.”

7. Elementy groteskowe: zajście na weselu, ukazanie tamtejszej techniki,czy wykształcenie ludzi,cuda techniki w rekach zwykłych 'uczonych' chłopów.

Elementy karykaturalne: opis zmian w ciele opowiadającego

9. Mrożek ośmieszył zmiany gospodarcze, które czasami są zwyczajnym absurdem. Zdarza się, że nie służą one w ogóle człowiekowi czy przyrodzie, wręcz przeciwnie, szkodzą im.