.......Ferie, okres czasu wolnego od szkoły. Przerwa między semestrami. Trwają one około dwóch tygodni. Każdy z nas na pewno dobrze je spędza. Ja opiszę Wam swoje ferie.

........Miałem dwa tygodnie. Musiałem je dobrze rozplanować. Postanowiłem pierwszy tydzień spędzić z rodziną a drugi tydzień z przyjaciółmi. We wtorek pojechałem do babci a w poniedziałek następnego tygodnia pojechałam do wujka. U mamy mojego taty bardzo dobrze się bawiłem. Jeździłem na łyżwach, poznałem kilka interesujących osób, chodziłem na basen, do kina. U wujka byłem tylko jeden dzień. Zaprosił mnie do kina. Dobrze się z nim czułem. W całym tym czasie kiedy byłem z rodziną nie spadł niestety śnieg. Biały puch spadł dopiero kiedy nastał czas dla moich przyjaciół. Wtedy organizowaliśmy sobie różnorodne zabawy, bawiąc się i ucząc za razem. Zjeżdżaliśmy na nartach i sankach na pobliskiej górce, jeździliśmy na łyżwach na zamarzniętym stawie nieopodal mojego domu, lepiliśmy bałwany i rzucaliśmy się śnieżkami. Później zorganizowaliśmy sobie wyjście do kina z przyjaciółmi. Pod koniec ferii zaprosiłem do mojego domu na weekend mojego najlepszego przyjaciela Piotrka. Oglądaliśmy filmy, graliśmy w komputer i rozmawialiśmy.

.........Lubię ferie ponieważ jest to dla mnie czas wyciszenia i spokoju od szkoły ale też spotkań z moimi przyjaciółmi. Niby takie mało nadzwyczajne ferie a będe je pamiętał do końca mojego życia.