Radio, prasa i telewizja wszystkie z tych trzech wymienionych medi są ważne. Jednak w obecnych czasach radio nie jest już tak lubiane i cenione jak jeszcze 50 lat temu. Parsa jest już dużo bardziej popularna, ale moim zdaniem zdecydowanie góruje nad nią telewizja.

W XXI wieku prawie każdy ma w swoim domu telewizor, a wielu również kablówkę z przeróżnymi kanałami informacyjnymi. Gdy się nudzimy pewnie, wielu z nas siada przed ekranami telewizorów które przekazują mnóstwo wiadomości, tych użyteczny jak i tych niepotrzebnych które niestety są emitowane coraz częściej.

Największą zaletą telewizji jest fakt, że łatwo dowiedzieć się z niej przeróżnych, informacji. Możemy również oglądać ulubione seriale i filmy, które pozwalają zabić nudę. Pozytywną cechą telewizji jest to, że nas uczy, ponieważ możemy zobaczyć w niej rzeczy których nie zobaczymy na żywo. Są też programy uświadamiające o istnieniu problemów w różnych zakątkach świata np. o sytuacji w Afryce, które pokazują nam tragiczny los ludzi żyjących w skrajnych warunkach co czasami skłania nas do przemyśleń i pomocy.

Najczęściej wymienianą wadą telewizji jest uzależnienie. Dzieci i młodzież, które spędzają mnóstwo czasu przed ekranem, zaniedbują swoje obowiązki domowe i szkolne. Niektórzy, a zwłaszcza dzieci, naśladują niepoprawne zachowania zaobserwowane w telewizji takie jak przemoc czy agresja. Czasami, jak w każdych mediach pojawiają się informacje nieprawdziwe lub koloryzowane, na które trzeba uważać.

Telewizja mimo wad jest cenionym i popularnym źródłem informacji. Na pewno większość osób odczuło by brak telewizji, gdyby nagle jej zabrakło. Telewizja to zdecydowanie media numer jeden XXI wieku.