Chrzescijanie tworzą wspólnotę, którą nazywamy Kościołem. Miejscem spotkań tej wspólnoty jest kościół, jako budynek, bo właśnie w nim znajduje się Najświętszy Sakrament, który jest uosobieniem Chrystusa. Kościół, poprzez kapłanów daje nam wskazówki jak czynić dobro i jak postepować, aby szły w parze z zasadami wiary. Chrześcijanie powinni praktykować swoją wiarę i pogłębiać wiedzę o Bogu. Na kazdej Mszy Świętej, oprócz spotkania z Jezusem i przyjęcia go podczas eucharystii, słuchamy Słowa Bożego. Poprzez to bliżej poznajemy tajemnice wiary i uczymy się jak żyć, aby osiągnąć zbawienie.

Także w kościele przyjmujemy bardzo ważne sakramenty, takie jak Chrzest, Komunię Świętą, Bierzmowanie. Bez nich nie jesteśmy w pełni Chrześcijaninami.

W dzisiejszych czasach kiedy zasady panujące w świecie tak często się zmieniają i dzieje się coraz gorzej, to właśnie kościół powinien być opoką i ostoją. Jednak często sami kapłani swoja postawą zniechęcają nas do uczestniczenia w Mszy Świetej. Musimy zrozumieć, że to nie dla kapłanów, tylko do Boga przychodzimy do kościoła. Jest to jedyne miejsce, gdzie w ciszy i spokoju możemy z Nim porozmawiać, powierzyć mu swoje troski, zmartwienia i nadzieje. Nasza modlitwa w kościele ma służyć temu, aby być bliżej Boga. W żadnym innym miejscu nie można poczuć tej niezwykłej atmosfery bliskości.

Dlatego uważam, że Kościoł i Chrystus są nierozerwalnie ze sobą związane,a stwierdzenie "Bóg tak, kościół nie" jest nieprawdziwe.