Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata… Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że… Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. O Twoje życie. Ale cicho sza… Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.

Bohaterowie;

-Patch - zabójczo (przy czym “zabójczo” niekoniecznie w tym przypadku musi być metaforą) przystojny, tajemniczy brunet. Ma 16 lat. Nie wiadomo gdzie mieszka i kim są jego rodzice. Wolny czas spędza grając w bilard w klubach o złej reputacji. Lubi hazard i najprawdopodobniej z niego się utrzymuje. Jeździ motocyklem. Nie gardzi też jeeepami wygranymi w karty.

-Nora - szesnastolatka z burzą kręconych włosów i dziwnym znamieniem na nadgarstku. Jej ojciec zginął w niejasnych okolicznościach. Mama, żeby utrzymać rodzinę, musi dużo pracować. Dlatego Nora jest trochę samotna. Nie ma chłopaka. Patch ją przeraża, jednak zdecydowanie bardziej pociąga i to bynajmniej nie platonicznie. Jej przyjaciółka i powierniczka to Vee.

-Vee - najlepsza przyjaciółka Nory. Obie wiedzą, że mogą na siebie liczyć i powiedzieć sobie o wszystkim. Złośliwi twierdzą, że Vee ma małe kłopoty z nadwagą. Ale ona się tym nie przejmuje. Pomaga jej w tym wrodzone poczucie humoru. Przyjaciółka Nory interesuje się trzema rzeczami: po pierwsze chłopakami, po drugie chłopakami, po trzecie… chłopakami. Nieco dalej są zakupy, najchętniej w Victoria’s Secret. Szkoła znalazła się poza tą klasyfikacją.

Becca Fitzpatrick -Dla pisarstwa rzuciła pracę w służbie zdrowia. “Szeptem” to jej pierwsza książka, która od razu znalazła się na liście bestsellerów „The New York Times”. Becca pracuje już nad kontynuacją przygód Nory, a w wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom: uprawia jogging, kupuje buty i ogląda seriale kryminalne.

,,Crescendo"- czyli druga część przygód Nory pojawi się w styczniu. Z niecieprliwieniem czekamy na premierę ksiażki.

Moja recenzjia:

Książka napisana jest prostym językiem. Ma ciekawy wątek. Ja pochłonęłam książkę w kilka godzin, z niechęcią ją kończyć. Wiele osób uważa, że ,,Szeptem" ksiażka to podróbka ,,Zmierzchu" . Ja nie zgadzam się z tym. Książka jest inna. W ,,Zmierzchu" główna bohaterka jest odrazu zakochana w Edwardzie, a on dba o nią. W przypadku ,,Szeptem" na początku Nora odrzuca Patcha, a on nie dba o nią tak jak ,,zmierzchowy" Edward. Po za tym mamy styczność nie z wampirami, lecz upadłymi aniołami, co szczególnie wyróżnia ,,Szeptem".