Drugie życie Bree Tanner to porywająca opowieść na motywach trzeciej części sagi „Zmierzch”. Doskonale łączy tajemnicę, suspens i romantyczną intrygę. Wielbicieli Stephenie Meyer z pewnością zafascynują niezwykłe losy tytułowej bohaterki. Bree stawia pierwsze kroki w złowrogim świecie nowo narodzonych wampirów. Jej zmysły są wyostrzone, ma nadludzkie zdolności, nieograniczoną siłę fizyczną i dręczy ją nieustające pragnienie ludzkiej krwi. Wcielona do przerażającej armii nowo narodzonych przygotowuje się do decydującej walki. Wynik starcia może być tylko jeden…

Bohaterowie:

Bree Tanner- znana już z powieści ,,Zaćmienie"; nowonarodzona wampirzyca;

Stephenie Meyer - amerykańska pisarka. Autorka powieści Intruz i cyklu Zmierzch, składającego się z czterech części.Pomimo ogromnej popularności wśród czytelników (oraz osobliwej euforii w Stanach Zjednoczonych), krytycy literaccy zarzucają autorce schematyczność fabuły, przerysowania, brak wyrazistych postaci i jakiejkolwiek głębi emocjonalnej.

Recenzja:

Moim zdaniem Pani Meyer nie postarała się. Książka nudna, bez wyrazu. Choć książka nie jest długa nie mogłam przeczytać jej do końca, ze względu na nudę. Nie polecam książki. Pani Meyer zachęcam do napisania czegoś odbiegającego od sagi ,,Zmierzch".