Młody Rollinson był torturowany przez Pana Botwinko. Mimo to więzień nie zdradził swoich przyjaciół, dlatego też był wyzywany przez swoich oprawców. Mimo takiej kary nie skonał, czemu wszyscy się dziwili. Senator stwierdził nawet że porządny żołnierz by od tego skonał dziesięć razy.Co za buntownik!

Pani Rollinson jest niewidomą starszą kobietą-wdową. Codziennie przychodziła do senatora, aby uprosić dla swojego syna ułaskawienie,wie o torturach syna od księdza Piotra. Skarży się senatorowi że ciężko jej było wychować syna.

Zachwalała syna,że dobrze się uczy i utrzymywał ją ze swych dochodów. Opowiada senatorowi o cierpieniach jej syna, które usłyszała siedząc na rogu i przykładając ucho do ściany.Wdowa bardzo cierpi,powołuje się na litość.

Senator udaję że jej uwierzył.Prosi go aby mogła zobaczyć się z synem lub żeby ksiądz Piotr mógł do niego pójść.Wkońcu zostaje wysłuchana. Senator okłamuje Panią Rollinson, a potem każe zaprowadzić ją do syna i zamknąć.

Następnie Novosicow planuje upozorowanie zabójstwa Rollinsona wyrzucając go przez okno. Ten jednak nie umiera. Pani Rollinson jest zrozpaczona losem syna , wie ze senator jest katem jej syna.