Uważam, że słowa Jarosława Iwaszkiewicza ,,przyjaźń to poszukiwanie ludzkiego serca w drugim człowieku" są słuszne i postaram sie to udowodnić w mojej pracy.

Na poczatku chciałabym przedstawić argument, ktorym jest książka pt. ,,Mały Książę". Opisuje ona chłopca, dla którego przyjaźń jest wartością najważniejszą, poza tym w tej lekturze możemy również znaleźć wiele wskazówek, ktore pomogą nam stać się dobrym przyjacielm oraz takiego spotkać.

Drugim argumentem przemawiającym za słusznościom tych słów jest film pt. ,,Krzysztof". Opowiada on o mężczyżnie, który został porwany, a jego rodzina próbuje go odzyskać. Siostra porwanego jest gotowa nawet oddać swoje życie, aby jej brat żył. Dzięki temu wiemy, Krzysztof jest dla niej nie tylko bratem, ale i przyjacielem.

Jako trzeci argument podam moją własną refleksję. Myślę, że aby naprawdę się z kimś zaprzyjaźnić trzeba umieć słuchać tej osoby i oczywiście ją wspierać. Przyjaciela nie powinnyśmy wybierać kierując się tym czy jest bogaty, ale czy jest dobrym człowiekiem o czym będzie świadczyć jego serce.

Nie ulega wątpliwości, że przedstawiona przeze mnie argumentacja w pelni udowodniła słuszność słów Jarosława Iwaszkiewicza iż: ,,przyjażń to poszukiwanie ludzkiego serca, w drugim człowieku".