Hemoroidy, Jelito grube, Zaparcia… Czy to rak ?

Wystarczy trochę odwagi, by uratować własne życie. Nie wstydź się problemu!

Dlaczego tak wiele osób ma kłopoty z żołądkiem, jelitami?

Winny jest temu w dużej mierze współczesny styl życia. Posiłki jadamy w pośpiechu o nieregularnych porach. Nasza dieta obfituje w białko zwierzęce, pokarmy przetworzone, tłuste i wysokokaloryczne. Zbyt mało jest w niej natomiast błonnika roślinnego. Na domiar złego mało się poruszamy. To wszystko nie sprzyja dobremu trawieniu. Niestety mogą się one również przyczynić do rozwoju poważnych schorzeń np. stanów zapalnych jelit, wrzodów żołądka czy raka jelita grubego. Oczywiście kłopoty z jelitami i żołądkiem są skutkiem zażywania leków (np. przeciwzapalnych, rozkurczowych, antybiotyków, antydepresyjnych) czy chorób ogólnoustrojowych (np cukrzyca, niedoczynność tarczycy).

Wiele osób próbuje leczyć zaburzenia trawienne domowymi sposobami. Jeżeli jednak dolegliwości przedłużają się, należy jak najszybciej zrobić diagnozę, by w porę wykryć chorobę.

Kontrolowany pożar jelit

Zapalone jelita - nie wiadomo co je wywołuje i jak się z tego wyleczyć.

Chorobę Crohna (nazwa od Amerykańskiego naukowca) inaczej zapalenie jelita z owrzodzeniem, zalicza się do zapaleń jelit o nieznanej przyczynie. W chorobie Crohna obiektem ataku stają się komórki układu pokarmowego. W efekcie dochodzi do niszczenia śluzówki, a nawet ścianek jelit. Stan zapalny obejmować może dosłownie cały przewód pokarmowy; od jamy ustnej aż po odbyt. Choroba jest nieuleczalna, trwa latami. Jej przebieg może być łagodny, średni lub ciężki, dlatego bardzo ważne jest, aby nigdy nie lekceważyć problemu z jelitami. Wczesne zdiagnozowanie i podjęcie odpowiedniej terapii ma zasadniczy wpływ na jej dalszy przebieg. Nie należy również lekceważyć krwawienia, gdyż prowadzi ono do niedokrwistości. Następstwem tego może być ropnie, niedrożność jelit. W miejscach zapalnych mogą tworzyć się też guzy. Jakby tego było mało, należy tu jeszcze zaznaczyć, że na skutek nie wyleczonych jelit pojawiają się zaburzenia pracy innych narządów, takie jak: bóle i obrzęki stawów, osteoporoza z bólami kostnymi, choroby oczu (zapalenie spojówek), dolegliwości skórne, anemia, kamica nerkowa, choroby wątroby. U dzieci obserwuje się zaburzenia wzrostu, niedowagę i opóźnione dojrzewanie.

Z życia wiemy, że nasze problemy jelitowe potraktowane farmaceutykami - ustępują tylko na jakiś czas, a całkowite wyleczenie pozostaje w sferze marzeń. Opanować stan zapalny, uzupełnić niedobory pokarmowe, złagodzić objawy bólu brzucha czy biegunki naprawdę nie jest łatwo. Choroba zazwyczaj nawraca i całe postępowanie zaczynać trzeba od początku, co wiąże się z długotrwałą opieką specjalistyczną i okresowymi wizytami kontrolnymi.



W jaki sposób pracują jelita?

Podczas trawienia poszczególne odcinki jelit na przemian się kurczą i rozszerzają, dzięki czemu pokarm przesuwa się do dalszych odcinków przewodu pokarmowego. Czasami praca jelit zostaje zakłócona. Wówczas pokarm przemiesza się zbyt szybko lub za wolno, co powoduje różne dolegliwości np. bóle brzucha, zaparcia lub biegunki. Niekiedy kłopoty z wypróżnianiem mogą być również spowodowane zaburzeniem pracy odbytnicy.

Zapomnij o kłopotach z żołądkiem, jelitami...

Jak przechytrzyć zaparcia

Problem z opróżnianiem ma co druga kobieta i co czwarty mężczyzna. Objawy nie są przyjemne: to powiększenie obwodu i ból brzucha, utrata apetytu, nudności, ból głowy, - ogólnie rzecz biorąc złe samopoczucie. Jeżeli nie masz możliwości zmienić diety, przeznaczyć więcej czasu na spacery? - proponuję zrobić diagnozę biorezonansową...

“W większości przypadków winni jesteśmy sobie sami. Kiedyś odwiedzałam toaletę dwa, trzy razy w tygodniu. Nie wiedziałam skąd wzięły się u mnie męczące zaparcia? - mówi Pani Ela. Poszłam na sprawdzenie biorezonansem. Ponieważ brałam wcześniej dużo tabletek od bólu głowy, stwierdzono u mnie duże wyjałowienie flory bakteryjnej w jelicie grubym. To było główną przyczyną moich problemów. Zrobiłam więc kilka terapii. Dostosowałam się do odpowiednich wskazówek żywieniowych i czuję, że moje zaparcia ustępują. Najważniejsze jest to, że coraz częściej chodzę do toalety, a więc terapia działa. Przy okazji zauważyłam, że nawet cera mi się poprawiła”.

“Nigdy nie przypuszczałem, że zaburzenia w układzie trawiennym mogą mieć tak duży wpływ na bóle kręgosłupa. Kiedy poszedłem na diagnozę żołądka, poprosiłem, aby zwrócono szczególną uwagę na kręgi lędźwiowe, gdyż z kręgosłupem od lat mam duży kłopot. Okazało się, że problem był gdzie indziej. Diagnoza stwierdziła, że to jelitowy pasożyt podjadał mi wapno z kręgosłupa, a postępująca osteoporoza osłabiała mój kręgosłup. Już teraz wiem dlaczego tabletki mi nie pomagały, wiem też, że gdyby nie ta diagnoza, to prawdopodobnie nadal zatruwałbym swój organizm bez skutku wyleczenia”.

Krzysztof Czajkowiak - Mt. Prospect

“Candida albicans wędrowała po moim organiźmie od kilkunastu miesięcy. Czułem jak razem z bólem brzucha powiększało się moje daleko widzenie. Diagnoza biorezonansem stwierdziła, że grzybica oprócz jelit, największe zagrożenie powodowała w okolicach głowy i stąd miałem zawroty i coraz słabszy wzrok. Chciałem już zmieniać okulary na silniejsze, ale dzisiaj wiem, że to by nic nie dało. Muszę przede wszystkim zlikwidować grzybice. Podjąłem się terapii, jestem przekonany, że to mi pomoże. Wierzę po prostu w nowości”.

Wojtek Wójcik - Burbank

“Nie pomagały leczenie farmakologiczne, leki sterydowe, leki przeciwzapalne. Zaparcia i biegunki na przemian: budziły mnie w nocy, w czasie pracy, w samochodzie do pracy, czyli prawie zawsze. Byłam załamana. Ponieważ koleżanka ma podobne objawy, razem wybrałyśmy się na diagnozę. Problem okazał się prosty: stwierdzono bakterie streptococcus haemoliticus. Razem mieszkamy, korzystamy z jednej kuchni, dlatego prawdopodobieństwo przekazania sobie tej bakterii jest możliwe. Rozpoczęłyśmy terapie. Czuję już małą poprawę. Ale to dopiero początek. Nie wiem, czy to zmiana diety, do której się też dostosowałam, czy rzeczywiście ta terapia tak szybko pomaga, a może jedno i drugie, najważniejsze, że jest lepiej”.

Bogusia Gawrońska - Chicago

“Poszłam, bo potrzebowałam tylko zaczerpnąć trochę informacji jak mam zmienić dietę, aby poprawić mój problem trawienny. Z wrzodami na żołądku borykam się niemal od dziecka. Antybiotyki, leki przeciwbólowe i przeciw biegunkowe mój organizm zna już na pamięć. Kiedy pokazano mi na czym polega wykonanie diagnozy, szybko sama się zachęciłam. Po testach zalecono mi witaminy, terapie i krople homeopatyczne, które wykonano na miejscu. Jestem po dwóch terapiach. Nudności brzucha już ustąpiły. Co z wrzodami? Zobaczymy. Po czterech terapiach mam się zgłosić na sprawdzenie. Wierzę, że wyniki będą lepsze, bo jeżeli biorezonans mi nie pomoże, to już nie wiem co mam dalej robić...”

Marzena Majka - Arlington Hts.

“Ze swoim żołądkiem walczyłem już kilka dobrych lat. Efekty nie były rewelacyjne. Wrzody na żołądku i dwunastnicy były jakby nie do wyleczenia. Poszedłem wreszcie na te testy biorezonansowe. Nerwica i jeszcze raz nerwica - tak brzmiała diagnoza. Szybko przystąpiliśmy do odpowiednich terapii. Nie wiem na czym to wszystko polega, ale bez żadnych tabletek, już po pierwszym spotkaniu poczułem jakąś ulgę. Jestem przede wszystkim spokojniejszy, a dla mnie to jest już bardzo duży sukces. Myślę, że tak ma właśnie przebiegać proces uzdrawiania, a ponieważ jest to bezpieczna metoda, spokojnie mogę zaproponować to innym, którzy maja podobne problemy”.

Jan Pietrzyk - Oak Park

Czy to rak jelita grubego?

Jak objawia się rak jelita grubego. We wczesnym stadium choroby objawy w zasadzie nie występują lub są nieznaczne. Niepokojące symptomy pojawiają się dopiero, gdy rak jest zaawansowany. Są to: zmiana rytmu wypróżnień polegająca np. na nagłym wystąpieniu biegunek z równoczesnym odchodzeniem gazów; - zaparcia; - długie, cienkie stolce tzw. ołówkowe; - osłabienie sprawności, zmęczenie organizmu; uczucie dyskomfortu w brzuchu, nudności; - pieczenie w okolicy serca; - krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego...

Biorezonans - Nowy sposób na żołądek, jelita, hemoroidy...

Hemoroidy ma od urodzenia każdy człowiek. Tak nazywają się połączenia tętniczo-żylne, które znajdują się w kanale odbytu i które najprawdopodobniej pełnią tam funkcję uszczelniającą. Dopiero, gdy dochodzi do zapalenia hemoroidów, rozwija się tzw. choroba hemoroidalna. Hemoroidy stają się wtedy większe, krwawią a nawet wypadają poza odbyt. Chorobę tę znacznie częściej spotyka się u ludzi po 40-tym roku życia, jednak od kilku lat coraz częściej rozpoznawana jest u dzieci. Skłonność do niej może być przekazywana genetycznie. Rozwija się, gdy osoba z tą skłonnością poddawana jest długotrwale działaniu czynników ryzyka -przewlekłe zaparcia, ciąża, otyłość, siedzący tryb życia.

Dzisiaj dzięki nowym odkryciom biofizyki istnieje metoda, która pozwala w prosty sposób sprawdzić zaburzenia systemu trawiennego. Diagnoza biorezonansowa umożliwia rozpoznanie stanu zapalnego jelit, dysbakterioze, czy przyczyną problemu są pasożyty, bakterie, lamblie, których istnienia nawet nie podejrzewasz. Diagnoza określi dlaczego występują: zaparcia, polip odbytnicy, hemoroidy, przetoka żoładkowo-okrężnicza, nadkwasota żołądka itp. Technika biorezonansowa jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia. Pozwala na wcześniejsze wykrycie zagrożeń. Dzięki tej metodzie niektórym pacjentom udało się uniknąć operacji.

Hemoroidy, Zaparcia, biegunki... Bóle i pieczenie odbytu, to niepokojące objawy. Jak długo już martwisz się tym, że żołądek sprawia ci problemy? Jak bardzo czarne myśli przychodzą ci do głowy? .. nie czekaj. Nie daj się uprzedzić rakowi jelita.

- zrób diagnozę. Sprawdź - czy należysz do szczęśliwców?