15.12.12 Warszawa

Droga Julio Kapulet !

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzę Ci z całego serca spokoju i jedności. Mam tu na myśli, aby Twoja rodzina i Twojego ukochanego Romea doszły do porozumienia i żyły w szacunku, aby nie przebywały w ciągłych kłótniach i narastających problemach, tylko w zgodzie i akceptacji. Chcę, by spory pomiędzy Waszymi rodzinami, nie stały Wam drodze oraz pragnę, aby przyzwyczaili się i uszanowali Wasze uczucie, które musicie pielęgnować. Wydaje mi się, że ukrywanie takiej wielkiej sympatii jaka Was łączy, musi być bardzo męczące i uciążliwie. Dlatego pragnę, abyście mogli żyć już zawsze razem, ,,od pierwszego wejrzenia, aż po grób”. Mam nadzieję, że Wasz tajemny ślub będzie dla Was najpiękniejszym owocem miłości. W przyszłości być może doczekacie się potomków, czego z całego serca Wam życzę.

Życzę Ci również, Julio, wiele cierpliwości, która przyda się na pewno, przy pogodzeniu Twoich i Romea rodziców. Czeka Was wiele wysiłku, żeby pojednać Waszych bliskich, ale mam nadzieje, że mimo wszystko podołacie temu zadaniu i będziecie naprawdę szczęśliwi.

Chcę Ci również życzyć, ażeby Twój Romeo wrócił bez szwanku z wygnania z Waszego cudownego miasteczka Werony i żebyście mogli dalej cieszyć się sobą. Sądzę, iż tak przygnębiająca rozłąka nie zmieni Twojej wierności wobec ukochanego i za wszelką cenę nie dopuścisz do ślubu z Parysem, którego Twoi rodzice uważają za idealnego kandydata na męża. Zapewne znajdziesz jakieś wyjście z tej niezręcznej sytuacji, wierzę, że uda Ci się to zrobić i Twoje małżeństwo nie ucierpi na tym. Tylko pamiętaj, proszę Cię, bądź rozsądna, podejdź do tej sprawy bardzo poważnie, rozważ wszystkie rozwiązania i podążaj za właściwym. Mimo młodego wieku i pewnej porywczości z tym związanej pamiętaj, aby nie zrobić sobie krzywdy, zawsze wszystko ,,jakoś” się ułoży. Nie rób nic, czego byś później mogła żałować.

Na sam koniec pragnę Ci powiedzieć, żeby dobrze układało Ci się z Romeo, abyście mogli cieszyć się każdym dniem spędzonym ze sobą, od poznania się na balu i wyznań miłosnych w nocy w Twoim ogrodzie, po dalsze lata. Życzę Ci również, aby nazwiska Waszych rodów nie stanowiły dla Was przeszkody oraz żebyście się szanowali, kochali, współczuli i pomagali sobie nawzajem.

Całuję,

.........