"Ryzyko wpisane jest w los człowieka",ponieważ jeśli człowiek nie zaryzykuje, to nie będzie wiedział, jakie będą tego skutki.

Moim pierwszym argumentem będzie przypowieść o talentach, w której troje pracowników dostało pieniądze od swojego pracodawcy, żeby zarobili więcej. Pierwszy, miał pięć monet podwoił tę sumę, drugi, który miał dwie również zarobił drugie tyle. Lecz ten, który miał tylko jedną monetę schował ją, żeby jej nie stracić, gdyż bał się zaryzykować inwestując te pieniądze. Wniosek z tego jest taki że lepiej postawić wszystko na jedna kartę niż nie robić nic i nic nie zyskać ani nie stracić.

Moim drugim argumentem będzie sfabularyzowany pamiętnik Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec", w którym młodzi ludzie ryzykowali życie dla dobra ojczyzny, niektórzy ginęli, lecz w dobrej i słusznej sprawie. Dlatego warto było poświęcić swoje życie - "pięknie umierać".

Moim trzecim argumentem będzie powieść historyczna Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy", w której Zbyszko ryzykował, życie dla Maćka, któremu utkwił grot ze strzały w boku. Wiele ryzykował ale zabił niedźwiedzia, żeby zdobyć z niego sadło. Gdyby tego nie zrobił, Maćko zapewne by umarł.

Moim ostatnim argumentem będzie nowela Ernesta Hemingwaya "Stary człowiek i morze", w której Santiago El Campeon ryzykował życiem, żeby wyłowić Marlina. Męczył się z nim trzy dni i w końcu mu się udało go wyłowić. Chociaż nie przywiózł go do portu, tylko sam szkielet, to i tak było warto ryzykować, ponieważ inni rybacy i ludzie przestali nazywać go pechowcem i byli zdziwieni, że dał radę sam wyłowić tak wielką rybę. Udowodnił podejmując ryzyko, iż wprawdzie człowieka można zniszczyć, lecz nie można go na pewno pokonać.

Wydaję mi się, że "ryzyko wpisane jest w los człowieka" ponieważ jeśli się nie zaryzykuje, to nie będzie wiadomo,jakie przyniesie to skutki. Człowiek musi być przedsiębiorczym i zachowywać postawę aktywną, bo tylko tak może być spełnionym.