Mit o powstaniu deszczu.

Pewnego słonecznego dnia, gdzieś na świecie rodziło się dziecko bogów, córka Mirabelli-bogini miłości i Orientusa-boga zwierząt.Było to dziecko o skórze białej jak śnieg, oczach niebieskich jak morze i włosach czarnych jak kruk.Rodzice nadali jej imie Abbey.Dziecko rosło bardzo szybko nabierało wprawy w korzystaniu ze swojej mocy, wreszcie nadchodził dzień jej 17 urodzin.

Któregoś słonecznego dnia dziewczyna postanowiła wybrac się na łakę, żeby nazbierać bukiet kwiatów na swoje przyjęcie urodzinowe.Zobaczył ja tam, zwykły śmiertelnik Deuce,zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia.Postanowił pojąć ja za żonę.Podszedł do niej i sie przedstawił.Spotykali się coraz częściej i częściej,aż się w sobie zakochali.Abbey wiedziała że rodzice nie zaakceptują jej związku ze śmiertelnikiem, musieli więc ukrywać swoje uczucia.Deuce uważał,że znaja sie juz długi czas i powinni cos zmienić,postanowił się oświadczyć. Następnego dnia,gdy się spotkali chłopak uklękł i z kieszeni wyjął pierścionek zaręczynowy.Dziewczyna bardzo się zdziwiła, postanowiła powiedziec prawde swojemu ukochanemu.Mówiła, że dziecko bogów nie może poslubic zwykłego człowieka, jej rodzice nigdy by sie nie zgodzili, ponieważ musieliby złamac świete prawo.Lecz jej ukochany postanowił nie odpuszczac i za wszelka cene przekonac do siebie rodziców ukochanej.Tydzień później urządził przyjęcie , na którym miał zamiar odłosić zaręczyny.Gdy juz wszyscy goście się zeszli, chłopak kazał wszystkim usiąść.Zaczął ogłaszac nowine,ojciec bogini bardzo się zezłościł,lecz Mirabella była zaskoczona a zarazem szczęśliwa.Orientus postanowił nie dopuścić do wesela dlatego zamkął Abbey w wierzy gdzieś na srodku oceanu a chłopca odesłał do domu.

Dziewczyna nie mogła sie z tym pogodzić,zaczeła płakać i fala która powstała z łez stworzyła na ziemi deszcz. Kilka miesięcy poźniej dziewczyna wyszła za mąż,lecz za innego boga, wybranego przez ojaca panny młodej. Deuce nie mógł sie pogodzic ze ślubem ukochanej, i zmarł. Tak własnie powstał deszcz.