W pobliżu miejscowości Tworzyjanów (woj. dolnośląskie) w wypadku drogowym zginęły dwie osoby. Droga krajowa nr 35 jest w tym miejscu zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez Sobótkę.

Po czołowym zderzeniu cysterny z karetką pogotowia nieprzejezdna jest droga krajowa nr 5 w okolicach Prusic koło Trzebnicy (woj. dolnośląskie). Cysterna rozszczelniła się i zapaliła. Pod nią została uwięziona karetka, która jechała na sygnale. Spłonęły oba pojazdy. Ranny kierowca cysterny trafił do szpitala. Strażacy wydobyli ciało kierowcy karetki. ak powiedział oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, do czołowego zderzenia cysterny, przewożącej olej napędowy, z karetką pogotowia doszło po godz. 10. - Cysterna przygniotła karetkę i stanęła w płomieniach, akcja gaśnicza już się zakończyła - powiedział dyżurny.

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski poinformował, że karetka jechała na sygnale. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że karetka uderzyła w naczepę tira jadącego z naprzeciwka, którą zarzuciło na przeciwległy pas ruchu - mówił Petrykowski. Z pierwszych ustaleń policji wynikało, że w karetce były trzy osoby. Trwa akcja wydobywania poszkodowanych z karetki, która spłonęła.