Ostatnio wiele się słyszy na temat szczęścia. Szczęście jest to emocja, spowodowana doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne. Jest celem w życiu każdego człowieka. Dla jednych pomyślnością jest miłość, dla kolejnych zdrowie, a dla innych praca i pieniądze. Postaram się odpowiedzieć na pytanie : co to znaczy być szczęśliwym człowiekiem?

Zacznę od tego, że wielką rolę w życiu odgrywa zdrowie. Dla wielu ludzi jest źródłem szczęścia. Człowiek póki nie straci sił nie docenia jakie one są ważne. Bez tężyzny człowiek nie będzie nigdy szczęśliwy.

Z kolei przejdę do tego, iż człowiek nie może żyć bez miłości, ponieważ to ona kieruje naszym życiem i sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Zależnie od sytuacji może uszczęśliwiać, dodawać nam sił, a także powodować zupełną zmianę naszych zachowań i przekonań. Ludzie widzą szczęście we własnej rodzinie. Czują się spełnieni w roli rodzica czy małżonka.

Moje rozważania byłyby niepełne, gdybym pominęła fakt, że dla niektórych bycie szczęśliwym to kariera zawodowa i awans na coraz wyższy szczebel. Uważają się za szczęśliwych, bo mają pieniądze, stac ich na wszystko. Dzięki nim mogą spełnić marzenia lub przyczynić się do ich spełnienia.

Reasumując, uważam, że powyższymi argumentami odpowiedziałam na pytanie : co to znaczy być szczęśliwym człowiekiem?. Człowiek najszczęśliwszy jest wtedy, kiedy we wszystkim potrafi znaleźć choć cząstkę czegoś dobrego. Każdy człowiek indywidualnie musi się zastanowić co jest jego źródłem szczęścia i nieustannie dążyć do niego.