Wirtualny czy realny ?

Czy od internetu można się uzależnić ?

Jakie są tego skutki ?

Czy są tego jakieś dobre strony ?

W ostatnim czasie internet stał się bardzo popularnym środkiem komunikacji każdego człowieka. Już chyba każdy z nas posiada w domu komputer, który ma dostęp do internetu. Dzięki temu nie musimy nawet wychodzić z domu, żeby wykonać przelew bankowy czy też wiele innych, podobnych rzeczy. W skrócie mówiąc w internecie możemy wszystko. Wielu z nas poznaje tam ludzi których uważa za przyjaciół i uznaje, że internet to całe ich życie, bo tam wszyscy ich rozumieją i wszystko jest inaczej. Dlatego cały czas potrafią być w tym swoim "drugim internetowym życiu". Jest to wielkie uzależnienie. A zastanawialiście się może kiedykolwiek, co zrobiliby Ci ludzie gdyby pewnego dnia odłączono im internet...

Małe i duże..

Skutków korzystania z internetu, ale jak także z samego komputera ( np. gry komputerowe ) może być wiele. Opuszczenie się w nauce nie mówiąc już o tym, że są tacy którzy z powodu komputera rzadko pojawiają się w szkole lub gdziekolwiek indziej. Po prostu zaniedbują swoje realne życie, ale to ich życie nadal trwa, lecz oni nie mają czasu by na nie spojrzeć. Ale głównym problemem tego artykułu jest to, że gdy tym ludziom o którym wspominałam wcześniej zabrakłoby internetu są w stanie popełnić nawet samobójstwo, bo w realnym życiu nic nie mają, gdyż byli za bardzo zapatrzeni nie do końca w to co powinni. Czasem aż trudno to sobie wyobrazić, ale takie rzeczy niestety się zdarzają.

Są i dobre...

Oczywiście są i dobre strony internetu wielu z nas umie korzystać z niego z umiarem. Dzięki internetowi możemy wiele się nauczyć, poznać ciekawych ludzi, jak również możemy sobie pograć w różne, ciekawe gry, ale oczywiście nie możemy zapominać o swoim realnym życiu, bo ono powinno być dla nas najważniejsze, jednak internet niczego nam nie zastąpi. Także pamiętajmy, że internet to nie jest nasze całe życie i korzystajmy z niego z umiarem.