Wiele mówi się o zdrowych nawykach żywieniowych, aktywności fizycznej i motywuje się ludzi do ruchu oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Postaram się pomóc wszystkim początkującym.

Po pierwsze trzeba obrać sobie jakiś cel. Może być to poprawa kobdycji, budowa masy mięśniowej, spalanie tłuszczu czy chociażby sposób na spędzanie wolnego czasu. Gdy wykreujemy sobie jakiś cel należy przystąpić do jego regeneracji. Jeśli dana osoba nie miala wcześniej kontaktu z aktywnością fizyczną, warto przez pierwszy miesiąc powoli przystosować organizm do wysiłku. Można rozpocząć od marszy, starając sie zachować progresję i dążyć do tego, by nasz ogranizm zaadaptował się do danego wysiłku.

Poza aktywnością fizyczną, równie ważne, jeśli nie ważniejsze są nawyki żywieniowe. Potocznie mówiąc jesteśmy tym co jemy. Warto zadbać o zbilansowaną i zróżnicowaną dietę, adekwatną do naszej osoby oraz aktywności fizycznej.

Dodam również, że praca nad własnym zdrowiem i sylwetką bie należy do łatwych dlatego proponuję znaleść sobie jakąś motywację. Jednych będzie motywować świetna kondycja, innych zdrowie, jeszcze inna osoba będzie chciała posiadać muskularną sylwetkę. Nie ważne jaki cel obierzemy, warto stawiać sobie wyzwania (w granicach naszych możliwości) i małymi kroczkami dążyć do ich realizacji.

Mam nadzieje że ten art pomoże niektórym przełamać wewnętrzne słabości i skłoni do pracy nad sobą.