Matka jest bez wątpienia najważniejszą i najukochańszą osobą w życiu moim i każdego innego człowieka. Miłość swą okazuje nam poprzez trud, poświęcenie i troski.

Jak napisał K. I. Gałczyński :

,,Ona mi pierwsza pokazała księżyc

i pierwszy śnieg na świerkach

i pierwszy deszcz.

Byłem wtedy mały jak muszelka...”.

Moja mama - Ewa - ma 36 lat. Jest osobą wysoką, o piwnych, błyszczących oczach, spoglądających życzliwie spod wąziutkich brwi. Kształtne usta często delikatnie maluje brązową pomadką, co doskonale pasuje do koloru jej cery i oczu. Na promieniejącej wewnętrznym blaskiem twarzy widnieje uśmiech. Krótkie, kasztanowe włosy najczęściej spina lub związuje w kitkę. Sądzę, że jedyną wadą w wyglądzie mojej mamy jest zbyt mocno uwydatniony nos.

Mama na co dzień ubiera wygodne spodnie i swetry, zaś do pracy bardziej eleganckie bluzki i garnitury. Często można ją też spotkać w długiej, przewiewnej sukience.

W oczach dziecka matka jest najpiękniejszą i najbardziej niepowtarzalną kobietą, dlatego bez wątpienia trudno wskazać jej wady.

,,Odkąd pamięć pamięta,

zawsze jest ze mną ona:

łagodna, uśmiechnięta,

nad łóżeczkiem schylona...” ( L. Marjańska )

Taka właśnie jest moja mama - troskliwa, opiekuńcza. Najmniejszy mój problem jest i jej zmartwieniem, a każdy sukces radością i dumą. Zawsze mogę liczyć na pomoc i wsparcie z jej strony. Bo któż lepiej wie co dla mnie dobre?

,,Matka rano wcześniej od nas wstaje

I szykuje grube kromki chleba,

Bo już dzwonią niecierpliwie tramwaje,

Że do szkoły czym prędzej iść trzeba....''

Oprócz tych dwóch cech mama posiada jeszcze wiele innych,

jak np. pracowitość, zaradność. To ona zawsze daje sobie radę z rozwiązywaniem najtrudniejszych zadań. Wszystko co posiadam zawdzięczam jej ciężkiej pracy. Pragnę też podkreślić, że moja ukochana osoba ma duże poczucie humoru, które bez wątpienia jest jedną z najlepszych cech. Swoim uśmiechem potrafi rozweselić każdego, nawet największego ponuraka.

Podsumowując charakterystykę mojej matki, chcę jeszcze raz podkreślić, jak ważna jest jej rola w moim życiu i jak bardzo ją kocham. Dlatego też przytoczę fragment wiersza J. Lieberta pt. ,,Do matki”:

,,Pod twoim wzrokiem, Matko, jak pod wielkim cieniem,

Za który oddam chłody całej flory świata,

Wyrasta moja miłość i w ciebie się wplata,

Jak drzewo w głębie ziemi idące korzeniem.”