Tajemniczy przybysz”

Wywiad z tajemniczym bohaterem .Który za swą rzetelna pomoc i bezinteresowność otrzymał nagrodę „najlepsi z najlepszych 2012„ od naszej redakcji.

Redakcja: Witam na wstępie chciałabym pogratulować wygranej w naszym konkursie. Uważam ,że jest pan odpowiednią osobą co do tego wyróżnienia. Pomagałeś wielu osobą , nie chcąc nic w zamian . Czy mógłby pan opowiedzieć jak zaczęła się pana przygoda z mieszkańcami lipiec ?

Roch: Witam jestem zaszczycony ze otrzymałem takie wyróżnienie jestem skromna osoba i nie jest mi łatwo o sobie mówić dlatego pragnę pozostać osoba anonimową co do danych osobowych. ale chętnie odpowiem na twoje pytania .a moja historia zaczyna się zimą kiedy dotarłem do Lipiec z chęcią niesienia pomocy, nauczania mieszkańców wsi i opowiadania im historii będących metaforą boskiego miłosierdzia

Redakcja : Dlaczego nosi pan pomoc bezinteresownie co to panu daje ?

Roch: Nie uważam niesienia pomocy za bezinteresowne ponieważ bardzo wiele mi to daje ,jestem przez to bardziej spełniony i szczęśliwy. Często ludzie za dają mi to pytanie ale czy pomoc bliźnim nie jest najlepszą formą samospełnienia ? Moim zdaniem tak , Uwielbiam nauczać daje to duza satysfakcje.

Redakcja: co skłoniło pana do pomocy w uwolnienia Antka Boryny z Wiezienia

Roch: Bo w głębi serca wiedziałem ze jest to dobry człowiek ,który po prostu trochę się pogubił. Wiedziałem ze jego rodzina nie poradzi sobie bez niego dlatego od samego początku stałem za nim .

Redakcja: Dziękuje za rozmowę i życzę dalszego spełniania się .