Czy tolerujemy się nawzajem ? Czy raczej nie przejmujemy się uczuciami innych ? Tutaj nasuwa się pewne pytanie " Czy wszystko należy tolerować ? Uważam, że sprawy typu inna orientacja, kolor skóry,język ,wygląd, ubiór, poglądy religijne jak najbardziej należy tolerować, lecz nie należy tolerować zła, które przejawia się w jakichkolwiek przestępstwach.Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie przedstawiając kilka argumentów na to, że nie wszystko należy tolerować.

Pierwszym argumentem będzie tak jak już wspomniałam przestępstwo. Są tacy ludzie karani za wykroczenia czy zbrodnie nie żałują tego co zrobili, wręcz myślą, że to nic takiego. Zdecydowanie nie toleruję takich osób. Kolejnym argumentem jest obraza innych religii. Ludzie mają różne poglądy religijne i nikt nie ma na to wpływu aby to zmienić. Należy uszanować to i nie śmiać się lub nie wytykać takiej osoby palcami. Ostatnim argumentem jest całokształt osoby. Wyśmiewając osobę np. otyłą, niepełnosprawną wyrządzamy jej wielką krzywdę. Ile razy słyszałam, że przez takie sprawy ludzie odbierają sobie życie. Mają słabą psychikę, która nie wytrzymuje ciągłych raniących słów. Jak najbardziej nie można tego tolerować. Jak Ty poczułbyś się w skórze osoby skrzywdzonej. Zawsze musimy być obiektywni.

Podsumowując wszystkie argumenty należy być tolerancyjnym z umiarem na złe rzeczy. Bierzmy przykład z utworu Soyki "Tolerancja" Autor mówi nam o współczesnym świecie, gdzie ludzie zapomnieli o tolerancji. Nie ustąpią miejsca starszym, wyśmieją innych, są zamknięci w sobie i egoistyczni. Powracając do zadanego sobie pytania czy wszystko należy tolerować odpowiadam : nie .