Film nakręcony przez Jamesa Mangolda znanego z „Spacer po linie” czy „Tożsamość”. Scenarzystami filmu są Mark Bomback oraz Scott Frank. Producenci: Joseph M. Caracciolo Jr. (producent wykonawczy), Stan Lee (producent wykonawczy), Lauren Shuler Donner, Hutch Parker, , Tom Cohen (zastępca producenta). Za świetną muzykę odpowiadał Marco Beltami. Film gatunku Akcja, Sci-fi. Produkcja USA. Światowa data premiery 16 lipca 2013. Obsada: Hugh Jackman (Logan), Tao Okamato (Mariko), Rila Ai Fukushami (Yuiko), Swietłana Chodczenkowa (Viper), Hal Yamanouchi (Yoshida). Firma Rising Star Pictures zajęła się efektami specjalnymi i trzeba przyznać że wyszło im to całkiem nie źle.

Film opowiada dalsze losy Wolverina. Po śmierci ukochanej Jane postanawia uciec na odludzie i przestać walczyć. Niestety nie udaje mu się to i ponownie zostaje wciągnięty w wir intryg i zdarzeń prowadzących do dziwnego aczkolwiek ciekawego zakończenia.

Doskonała obsada sprawia że film staje się ciekawy i wciąga w fabułę. Efekty specjalne nadają filmowi wyrazu oraz niepowtarzalnemu wrażeniu zatarcia się po między rzeczywistością a efektami. Trzeba zwrócić uwagę na efekty dźwiękowe bez których film byłby smętny i doprowadzał by do znudzenia widza. Film polecam ludziom lubiącym akcję i stopniowe rozwijanie się akcji. Nie polecam go tym którzy lubią szybkie, dynamiczne filmy w których ciągle coś się dzieje.