Jestem zdania, iż hipokryzja istnieje we współczesnych czasach.

Na wstępie chciałabym wyjaśnić termin "hipokryzja". Jak podaje słownik: "Zachowanie lub sposób myślenia i diałania charakteryzujący się niespójnością zasad moralnych". a więc ni innego jak fałsz i obłuda.

Hipokryzja całkowicie zdominowała świat polityki. Podczas wyborów osoby kandydujące, obiecują że zmienią kraj na lepszy i uczynią w nim cuda, jeśli tylko zostają wybrani przez głosujących. Każdy chcę zwrócić uwagę wyborcy, a jak mawiał Edwin Hubbel Chapin : "Ostentacja jest flagą sygnałową hipokryzji", tak więc bardzo rzadko, po objęciu danego stanowiska, politycy dotrzymują danych ludowi obietnic.

Z hipokryzją spotykamy się na każdym kroku. Działalność sekt, skorumpowanie lekarzy i urzędników, są doskonałymi tego przykładami. Kłamstwo i obłuda czyha na nas wszędzie, nawet a może przede wszystkim w miejscach publicznych.

Najpopularniejszym zjawiskiem hipokryzji są reklamy. Nie od dziś wiadomo, że kłamią i oszukują a jeśli kłamią i oszukują to zawierają również hipokryzję, w tym przypadku marketingową. Telewizja, internet, prasa (a co się z tym wiąże również hipokryzja) są łatwo dostępnymi środkami masowego przekazu. To właśnie przez nie padamy ofiarą hipokryzji. Dlatego tak ważne jest aby nie być naiwnym.

Myślę, że hipokryzja była, jest i będzie, ale ważne jest aby racjonalnie oceniać sytuację i wyciągać indywidualne wnioski.