......... 1 lipca 2011r.

Szanowny Panie Sapkowski!

Pozwalam sobie zwrócić się do Pana, z podziękowaniami i serdecznymi gratulacjami, za stworzenie tak niepowtarzalnej postaci jaką jest Geralt, z cyklu opowiadań o Wiedźminie.

Według mnie, postać którą Pan stworzył jest sympatyczna i ciekawa. Szybko się z nią utożsamiamy. Bardo spodobało mi się to, że Geralt nie jest przedstawiony w samych superlatywach, ujawnione są również jego wady. Niezależny i inteligentny a czasami nawet dowcipny, za to właśnie najbardziej lubimy Wiedźmina. Silny, dzielny, odważny te cechy Geralta sprawiają, że jest wzorem godnym do naśladowania dla każdego mężczyzny. W prawdzie, w walce główny bohater jest bezlitosny i okrutny, to jednak pozostawiamy dla niego jakiś sentyment. Geralt to postać tajemnicza, co nas intryguje i zachęca nas do poznawania go coraz bardziej, poprzez dalsze czytanie opowiadań. Odnosimy wrażenie, iż wiedźmin jest inteligentny, czego daje wyraz w swoich poczynaniach i wypowiedziach. Oczywiście zdarzają się również mniej błyskotliwe uszczypliwości i docinki ze strony bohatera, ale uważam, że miało to na celu tylko rozbawienie czytelnika. To co mnie zaniepokoiło w postaci Geralta, jest jego wygląd. Długie białe włosy, były rzadko spotykanym i zadziwiającym zjawiskiem, nawet jak na tamte czasy. Czarny ubiór i dwa skrzyżowane miecze na plecach Wiedźmina, dają odczucie, iż ich właściciel, nie jest przyjazną postacią. Lecz Geralt, to nie specjalnie towarzyska osoba, dlatego nie przeszkadza mu, jego niecodzienny wygląd.

Wiedźmin, dzięki jego wszelkim zaletą i nielicznym wadą, bardzo przypadł mi do gustu. Stworzyć taką postać mógł tylko wybitnie uzdolniony artysta. Jestem przekonana iż, bohater książkowy Geralt, pozostanie jeszcze długo w mej pamięci.

Z poważaniem:

kokoska123