Zad. dom. Napisz felieton o 1 września w twojej szkole na przynajmniej dwie strony. "1 września w naszej szkole" [ AKAPIT ] 1 września rozpoczął się Mszą Świętą w kościele, na którą niespecjalnie miałam ochotę iść. Chętnych można by policzyć na palcach jednej ręki, ale tradycji musiała stać się zadość. Po dłużącej się mszy udaliśmy się na równie nudny apel. [AKAPIT] Uroczystość standardowo rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru. Po wyrazach twarzy uczniów niosących sztandar wydedukowałam (przyp. aut. można napisać "wywnioskowałam"), że coroczne uroczystości nudzą bardziej ich niż mnie. [AKAPIT] Po wysłuchaniu przemówień Komendanta Policji, Proboszcza, Pani Dyrektor oraz Wójta naszej gminy, nakazano nam rozejść się do klas, by jak zwykle porozmawiać o wakacjach i nowym planie lekcji. Niemal dało się usłyszeć oddech ulgi uczniów. [AKAPIT] Po wejściu do klas i opadnięciu emocji związanych z apelem rozpoczęły się powitania z dawno niewidzianymi znajomymi i nikt już nie interesował się tym, co próbował nam przekazać wychowawca. [AKAPIT]...