Warszawa, 20.12.09.

Basia Pawlak

ul. Słoneczna 27

12-345 Warszawa

tel. 123 456 789

e-mail: basia-pawlak@gmail.com

Biuro tłumaczeń Deutsch-Polnisch

Dział zatrudnień

ul. Tysiąclecia 4/282

00-696 Warszawa

Szanowni Państwo!

W odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone w „Tygodniku Newsweek” z dnia 18 grudnia 2009 roku zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko sekretarki/asystentki w Państwa biurze.

Za moją osobą przemawia przede wszystkim trzyletnie doświadczenie jakie zdobyłam w pracy biurowej, a także niedawno ukończony kurs z zakresu administracji, który niewątpliwie ułatwi mi zarządzanie pracą w grupie.

Oprócz tego pracowałam w zrzeszonym zespole przy przygotowaniu projektów międzynarodowych w ogólnie znanej na rynku firmie XYZ. W nagrodę zrefundowano mi koszty kursu komputerowego, dlatego jego obsługa nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Ponadto posiadam odpowiednie cechy osobowości dla pracy, o którą się ubiegam. Jestem zrównoważona, komunikatywna, otwarta na wszelkie nowości oraz potrafię współdziałać i pracować w grupie.

Sądzę, że moje wykształcenie, doświadczenie zawodowe i cechy osobowości w pełni odpowiadają wymaganiom Państwa firmy. Mam nadzieje, że już niedługo spotkamy się na rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której będę miała okazje szerzej przedstawić swoje kompetencje.

Z poważaniem

Basia Pawlak