Szukaj

Wypracowania

 • Wypracowanie dotyczące szkalowania papieża Jana Pawła II

  No i ja się pytam człowieku dumny Ty jesteś z siebie? Zdajesz sobie sprawę z tego co robisz? Masz Ty w ogóle rozum i godność człowieka? Ja nie wiem, ale żałosny typek z ciebie, chyba nie pomyślałeś nawet co robisz i kogo obrażasz, możesz sobie obrażać tych co na to zasłużyli, ale nie naszego papieża polaka, naszego rodaka wielką osobę i tak wyjątkową i ważną, bo to nie jest ktoś tam taki sobie, że możesz go sobie wyśmiać, bo tak ci się podoba.

 • Jak twórcy przedstawiają w swoich dziełach zazdrość? Omów zagadnienie, odwołując się do fraszki Jana Kochanowskiego “O zazdrości” oraz innych tekstów kultury.

  Zazdrość stanowi jedną z najbardziej niepożądanych i negatywnych cech jaką może posiadać człowiek, jej powodem mogą być różne czynniki: miłość czy stan materialny. Tą ideę w swoich utworach utwierdzają twórcy, ukazując, posiadające tą cechę postacie w sposób negatywny lub nawet karząc je za czyny dokonane pod jej wpływem. Fraszka Jana Kochanowskiego “O zazdrości” - Utwór personifikuje uczucie zazdrości, nadając jej cech ludzkich, mówi o tym że zazdrość wyniszcza człowieka, powoduje że nie skupia się on na swoim życiu, lecz na wyniszczaniu innych, którzy np.

 • Napisz wypracowanie o twoich wakacjach

  Moje wakacje były naprawdę ciekawe. Od razu po zakończeniu roku szkolnego wiedziałam/em, że te wakacje będą udane. Cieszyłam/em się jak nigdy. Myślałam/em, że w końcu będę mogła/mógł odpocząć. W pierwszym tygodniu pojechałem do wujka i cioci na wieś. Było naprawdę bardzo ciekawie. Pomagałam/em im przy zwierzętach i w polu. Tydzień szybko miną i wróciłam/em do domu. Za dwa tygodnie poleciałam/em do Holandii. Było słonecznie. Moje ciało było pięknie opalone. Udało mi się również spełnić swoje marzenie, czyli skok ze spadochronu.

 • Charakterystyka Stasia Tarkowskiego

  Staś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów powieści przygodowej pt. “W pustyni i w puszczy”. Urodził się i wychował w Port-Saidzie. Opiekował się nim ojciec-Polak. Matka-Francuska zmarła przy porodzie. Staś był 14. letnim chłopcem. Miał szczupłą budowę ciała, krótkie jasne włosy i niebieskie oczy. Był wysokim dobrze zbudowanym 14 latkiem. Chłopiec był bardzo zdolny. Chodził do angielskiej szkoły. Łatwo przyswajał obce języki. Potrafił porozumieć się w wielu językach. Między innymi w językach francuskim i angielskim.

 • Ciężar zbrodni

  Zbrodnia jest to czyn, który zawsze będzie się za nami ciągnąć przez całe życie. Ludzie mają różne charaktery i każdy przeżywa tragedie na inny sposób. Jedni trochę lepiej,a inni nie mogą żyć z wyrzutami sumienia. Jednak, czy człowiek jest w stanie udźwignąć ciężar zbrodni? Uważam, że nie. Nieważne jak długo próbujemy o tym zapomnieć i tak poczucie winy będzie ciągle z nami i nie będziemy umieli sobie z tym poradzić. Mimo ucieczek zawsze będziemy o tym myśleć.

 • Jak wczesna wyprowadzka z domu rodzinnego wpływa na młodych ludzi?

  W XXI wieku przez narastającą inflację, która rośnie z każdym kolejnym dniem młodzi ludzie wręcz uciekają od usamodzielnienia się i wyprowadzki z rodzinnego domu. Nie zmienia to faktu, iż wiele osób marzy o pełnej samodzielności i stanięcia na własnych nogach we wczesnym wieku. Niesie to za sobą wiele korzyści zarówno jak i spraw z którymi muszą uporać się same. Najpierw weźmy na ogień zalety, których jest cała masa, gdy już opuścimy rodzinne gniazdo.

 • Kochać

  Miłość jest najgłębszym i najpiękniejszym ze wszystkich uczuć. Dzięki niej człowiek czuje radość i sens życia. Owe uczucie bywa piękne i wzniosłe, ale nierzadko też niszczące i łamiące. To bardzo trudne, ale miłość jest naprawdę przeogromną potęgą i gdy wymknie się spod naszej kontroli, może zniszczyć nie tylko nasze życie, ale i samych nas. Na przykładzie literatury widzimy, że miłość od wieków inspirowała artystów do tworzenia pełnych uczuć dzieł. Czasami jednak, nieodwzajemniona lub zatrzymana przez innych prowadzić mogła do nieszczęścia.

 • Intertekstualność

  Świadome nawiązania są ważne w literaturze, ponieważ pomagają rozwinąć problematykę utworu, a także przypomnieć dorobek wybitnych twórców kultury europejskiej. Zwracając uwagę na temat dział z różnych epok, można dostrzec, że nie powstają one bez powodu. Na ich genezę, powstanie i kształt znaczący wpływ mają panujące w danym okresie problemy oraz doświadczenia samych autorów. Celem moich rozważań jest potwierdzenie tezy, że żadne dzieło nie powstaje w próżni. Żaden tekst nie powstaje w próżni, ponieważ świadome nawiązania do innych dzieł, są ważnym elementem procesu twórczego.

 • Dieta wegańska - wady i zalety

  Dieta wegańska w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Weganie nie spożywają mięsa ani żadnych produktów odzwierzęcych- mleka, jego przetworów oraz jaj. Według danych The Vegan Society z 2018 roku, na diecie wegańskiej jest ok. 600 tysięcy osób, a więc 1,16% populacji. Dieta wegańska, podobnie jak wszystkie inne sposoby odżywiania, ma zarówno wady, jak i zalety. Ogromną korzyścią dla osób na diecie wegańskiej jest to, że spożywają one głównie warzywa, owoce, produkty zbożowe, rośliny strączkowe oraz orzechy.

 • Krytyka wad Polaków jako temat tekstów kultury

  W tekstach kultury częste wady, które są wymieniane to ksenofobia, antysemityzm, homofobia i nienawiść do innych narodów. W kultowej piosence autorstwa 52 Dębiec pod tytułem: „To my Polacy”, są przedstawiane liczne i najpopularniejsze przywary Polaków jako narodu. Nienawiść do innych narodów, antysemityzm i ksenofobia są krytykowane już w pierwszej zwrotce: „Lubi nas niewielu, większość nienawidzi Boją się wszyscy w szczególności Żydzi (…) Wierz mi to świat trzeci ale lubię własne śmieci