Z którym z chłopców z "Kamieni na szaniec" chciałbyś się zaprzyjaźnić?

Spośród bohaterów “Kamieni na szaniec” najbardziej chciałabym się zaprzyjaźnić z Alkiem. Był on bardzo ciekawą postacią, posiadającą wiele dobrych cech. Alek był zawsze pełen energii. Ciągle szukał nowych przygód. Był osobą spontaniczną, impulsywną jednak potrafił zapanować nad sobą w ważnych sytuacjach. Nigdy nie był obojętny wobec czyjejś krzywdy i chętnie wszystkim pomagał. Odznaczał się dużą odwagą, co udowodnił biorąc udział w licznych akcjach Małego Sabotażu i innych organizacjach. Był on bardzo przyjacielski.

Spośród bohaterów “Kamieni na szaniec” najbardziej chciałabym się zaprzyjaźnić z Alkiem. Był on bardzo ciekawą postacią, posiadającą wiele dobrych cech. Alek był zawsze pełen energii. Ciągle szukał nowych przygód. Był osobą spontaniczną, impulsywną jednak potrafił zapanować nad sobą w ważnych sytuacjach. Nigdy nie był obojętny wobec czyjejś krzywdy i chętnie wszystkim pomagał. Odznaczał się dużą odwagą, co udowodnił biorąc udział w licznych akcjach Małego Sabotażu i innych organizacjach. Był on bardzo przyjacielski. Potrafił być prawdziwym przyjacielem, czego przykładem jest akcja pod Arsenałem, kiedy chcąc uratować Rudgo, został postrzelony, jak się okazało śmiertelnie. Dzieki tym cechom można powiedzieć, że Alek był prawdziwym bohaterem oraz przyjacielem. Myślę, że z nim nie groziłaby nuda i zawsze można by było na niego liczyć, dlatego chciałabym mieć takiego przyjaciela.