Chrześcijanin wobec problemów bioetyki

Bioetyka- są to problemy związane z aborcją, eutanazją, genetyczną modyfikacją żywności, efektem placebo czy antykoncepja metoda inwitro i wieloma innymi problemami. Są to bardzo trudne problemy jednak bardzo ważne zwłaszcza w dzisiejszym świecie, w którym coraz mniejsze znaczenie mają wartości moralne. Problem aborcji. Jak wiemy wiele dziewczyn w bardzo młodym wieku zachodzi w niechcianą ciąże i decuduje się na aborcje. Moim zdaniem jest to zachowanie bardzo niedojrzałe. Decydując się na współżycie z mężczyzną musimy zakładać możliwość zajścia w ciążę.

Bioetyka- są to problemy związane z aborcją, eutanazją, genetyczną modyfikacją żywności, efektem placebo czy antykoncepja metoda inwitro i wieloma innymi problemami. Są to bardzo trudne problemy jednak bardzo ważne zwłaszcza w dzisiejszym świecie, w którym coraz mniejsze znaczenie mają wartości moralne. Problem aborcji. Jak wiemy wiele dziewczyn w bardzo młodym wieku zachodzi w niechcianą ciąże i decuduje się na aborcje. Moim zdaniem jest to zachowanie bardzo niedojrzałe. Decydując się na współżycie z mężczyzną musimy zakładać możliwość zajścia w ciążę. Powinniśmy odpowiadać za własne czyny dlatego urodzić dziecko powinniśmy jednak jeśli nie jesteśmy w stanie go wychować zawesze może nam ktoś pomóc a w skrajnych sytuacjach mamy możliwość oddania dziecka do adopcji dlatego żadne aspekty nie usprawiedliwiają aborcji. Innym przypadkiem jest np. Gwałt albo ciąża która zagraża życiu. Wtedy prawnie możemy usunąć dziecko, jednak moim zdaniem dziecko nie jest winne temu ,że zostało poczęte w wyniku gwałtu. Jestem w stanie zrozumieć takie kobiety ale sama nie była bym w stanie dokonać aborcji. Kolejnym problemem jest eutanazja. Jest ona zabroniona ,jednak ja sama chciałabym aby była ona legalna. Zdaje sobie sprawę ,że wiele osób pragnie śmierci aby nie obciążać obowiązkami bliskich. Jest to można powiedzieć “zabawa w Boga” ponieważ nikt nie powinien decydować o tym kto i w jakim momencie umrze. Chciała bym jednak aby eutanazja była legalna ponieważ sam gdy była bym w takiej sytuacji wolała bym umrzeć niż żyć jedynie wegetując. Nie wybobrażam sobie ,życia leżąc przypięta do aparatury nie mogąc powiedzieć ani słowa, jedynie wykonywać czynności fizjologiczne dlatego chciała bym, rzeby w takim momencie ktoś zdecydował się aby odłączyć mnie od aparatury.

      Invitro-jest to metoda polegająca na zamrażaniu komórek jajowych i po ich zapłodnieniu  umieszczanie ich w organizmie kobiety. Nie jest to moim zdaniem coś bardzo złego, jednak  Kościół nie dopószcza tego, ponieważ w organizmie kobiety umieszczamy tylko kilka komórek z wielu, skazując resztę na brak możliwości zapłodnienia. Ja uważam ,że lepszym argumentem na zaprzestanie zapładniania metodą invitro jest wiele sierot mieszkających w domu dziecka. Jeśli nie jesteśmy w stanie urodzić dziecka, nie znaczy to ,że musimy rezygnować z roli ojca czy matki. Równie dobrze można zaadoptować dziecko i wychować je jak własne. A mamą bądź tatą nie stają się zawsze biologiczni rodzice tylko Ci którzy poświęcają swój czas na wychowanie dziecka oraz darzą je wielką miłością.
        Metoda placebo polega na łamaniu jednego z dziesięciu przykazań czyli okłamywaniu osoby chorej. Jest to moim zdaniem kłamstwo w dobrej wierze. Tabletki oraz inne srodki medyczne  często negatywnie wpływają na nasz organizm, powodują niepożądane skutki. Metoda placebo jest o tyle dobra, że podając osobie chorej zwykłe witaminy nie możemy pogorszyć stanu jego zdrowia jedynie wywołując efekt placebo pomagamy osobie chorej bez faszerowania jej jakimikolwiek lekami. Wszystkie choroby jakie istnieją zaczynają się w mózgu to on informuje inne części o bólu itp. Dlatego metoda placebo nie może wyrządzić w organiźmie żadnych szkód jedynie pomóc.
    Tak więc podsumowując Chrześcijanin nie zawsze musi mieć takie stanowisko jak Koścół, dla każdego człowieka jest to sprawa osobista, indywidualna i to on powinien podejmować decyzje zgodnie z własnym sumieniem.