Jaki mazsz kolor

Czym byłby świat gdyby pozbawić go kolorów? To one właśnie są przedmiotem dyskusji, wyznacznikiem zachowań, elementem kultury czy źródłem informacji. Czy można wyobrazić sobie życie bez kolorów? Niebo bez błękitu, Słonce bez czerwieni i żółci, drzewa bez zieleni? O tym jak wielki wpływ na moje postępowanie, samopoczucie mają kolory mogę przekonać się w każdej chwili. Kolor jest uniwersalnym językiem świata. Żółty w połączeniu z czarnym ostrzega przed niebezpieczeństwem, biały zapewnia o czystości a czerwony to sygnał dużych emocji.

Czym byłby świat gdyby pozbawić go kolorów? To one właśnie są przedmiotem dyskusji, wyznacznikiem zachowań, elementem kultury czy źródłem informacji. Czy można wyobrazić sobie życie bez kolorów? Niebo bez błękitu, Słonce bez czerwieni i żółci, drzewa bez zieleni? O tym jak wielki wpływ na moje postępowanie, samopoczucie mają kolory mogę przekonać się w każdej chwili. Kolor jest uniwersalnym językiem świata. Żółty w połączeniu z czarnym ostrzega przed niebezpieczeństwem, biały zapewnia o czystości a czerwony to sygnał dużych emocji. Ciało człowieka jest podatne na oddziaływanie barw, często jednak nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Kolory są odzwierciedleniem naszej duszy i charakteru. To one mówią o naszych pragnieniach, słabościach i temperamencie.

Moim ulubionym kolorem jest niebieski. Bardzo lubię gdy otacza mnie wiele przedmiotów o takiej właśnie barwie. Niebieski jest najbardziej popularnym kolorem. Ten kolor informuje o potrzebie dokonania czegoś nowego, oryginalnego, wyraża pragnienie, aby inni dostrzegali naszą mądrość. Z definicji, osoba która lubi ten kolor, umie opanowywać emocje, kontrolować swoje uczucia, pragnie, aby ją doceniano. Inne osoby w jej obecności nabierają powagi. Jest osobą oszczędną w słowach, ubiera się powściągliwie, jest nieśmiała i bardzo wytrwała. Ciemnoniebieski oznacza duża wiedzę, religie i podróże. Jest to barwa prawdy. Symbolizuje osobę, która kocha dzieci. Jasnoniebieski dotyczy sfery duchowej człowieka. Charakteryzuje osobę, lojalną, na której można polegać. Mój charakter zgadza się z opisanymi wyżej cechami przyporządkowanymi kolorowi niebieskiemu, więc jak widać kolory odzwierciedlają (a przynajmniej w moim przypadku) ludzki charakter. Każdego dnia moje samopoczucie jest inne. Czasem trudno jest mi określić jak się czuje, nie mówiąc już o tym, żebym z samopoczucia czy nastroju wyciągnęła jakieś wnioski na przyszłość - choćby najbliższą. Jednak na podstawie samopoczucia mogę pokusić się o określenie tego, na co jestem narażona albo, do czego mam predyspozycje w danym dniu. Można to określić na podstawie koloru wyrażającego moje samopoczucie w danej sytuacji. Kiedy jestem bardzo szczęśliwa, w moim życiu wydarza się coś nie zwykłego to swój nastrój mogę utożsamić z kolorem żółtym ? tak jak piękne, wiosenne słoneczko. Mam wtedy pozytywne nastawienie do życia. Jestem pełna energii i radości. Czuje, że mogę wykorzystać 110% swojego intelektu. Mam świetny nastrój aby podejmować wyzwania, jestem pełna ufności w swoje siły. W takich chwilach powinnam nie zastanawiać się zbyt długo - po prostu działać, a na pozytywne efekty nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Nie marnować sił i energii na jakieś bezsensowne konflikty - skupić się raczej na pozytywnych działaniach - takich, które wniosą w moje życie coś pozytywnego.