Władze komunistyczne

Władze komunistyczne dązyły do zniszczenia społeczeństwa polskiego, stosujac rózne medoty. Najpopularniejsza z nich były masowe aresztowania osób “niwygodnych”, działających na “szkodę” panstwa. Osadzano ich w aresztach, torturowano, uniemożliwiano leczenie i kontakt z bliskimi. Inna popularna metoda było stosowanie podsluchów, czytanie kotespondecji, podsłuchiwanie rozmów. Władze komunistyczne chciały pozbyc sie inteligencji, (uczonych, poetów, profesorów) po to aby reszta społeczeństwa nie kształciła sie, nie potrafiła walczyć o siebie.Doprowadziły równiez do masowego opuszczania naszego kraju, osób o innych poglądach politycznych, wyznaniowych, osób uczonych, dążących do sprawiedliwości.

Władze komunistyczne dązyły do zniszczenia społeczeństwa polskiego, stosujac rózne medoty. Najpopularniejsza z nich były masowe aresztowania osób “niwygodnych”, działających na “szkodę” panstwa. Osadzano ich w aresztach, torturowano, uniemożliwiano leczenie i kontakt z bliskimi. Inna popularna metoda było stosowanie podsluchów, czytanie kotespondecji, podsłuchiwanie rozmów. Władze komunistyczne chciały pozbyc sie inteligencji, (uczonych, poetów, profesorów) po to aby reszta społeczeństwa nie kształciła sie, nie potrafiła walczyć o siebie.Doprowadziły równiez do masowego opuszczania naszego kraju, osób o innych poglądach politycznych, wyznaniowych, osób uczonych, dążących do sprawiedliwości. na szczęście władza komunistyczna nie osiągnęła swojego celu. Obywatele kraju organizowali potajemne spotkania, podczymywali kulturę, wiarę. Potrafili przecistawić sie władza komunistycznym, poprzez organizowanie teatru, prz\yjazdu Papieża., organizowaniu strajków, Władze nie dały rady złamac nas, naszego człowieczeństwa nie odebray nam godności, bo mpotrafilismy walczyć, przeciwstawic sie