Bohater dnia codziennego

Niedawno podczas lekcji języka polskiego rozmawialiśmy na temat ludzi, których możemy obdarzyć mianem bohatera. Inni często nie zdają sobie sprawy z tego, jak należy postępować każdego dnia. Uważają, że kiedy raz ustąpią miejsca w autobusie osobie starszej to są życzliwymi ludźmi. Nie twierdzę, że zwolnienie krzesełka jest złe, wręcz przeciwnie ale trzeba pamiętać, że pomoc innym nie powinna być jednorazowa. Według mnie osobą, która w pełni zasłużyła na miano bohatera jest Jerzy Owsiak.

Niedawno podczas lekcji języka polskiego rozmawialiśmy na temat ludzi, których możemy obdarzyć mianem bohatera. Inni często nie zdają sobie sprawy z tego, jak należy postępować każdego dnia. Uważają, że kiedy raz ustąpią miejsca w autobusie osobie starszej to są życzliwymi ludźmi. Nie twierdzę, że zwolnienie krzesełka jest złe, wręcz przeciwnie ale trzeba pamiętać, że pomoc innym nie powinna być jednorazowa. Według mnie osobą, która w pełni zasłużyła na miano bohatera jest Jerzy Owsiak. Zajmuje się dziennikarstwem zarówno w radiu jak i w telewizji. Przede wszystkim jest on działaczem charytatywnym. Założył on Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku razem z wolontariuszami zbiera pieniądze na szczytne cele. Jego żona również jest związana z ową fundacją. Zajmuje tam stanowisko dyrektora do spraw medycznych. Oprócz Jurka Owsiaka bohaterem dnia codziennego można nazwać Janinę Ochojską. Jest założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej. Pomimo tego, że jest osobą niepełnosprawną od wczesnego dzieciństwa (Choroba Heinego-Medina), to pomaga innym jak tylko może. Moim zdaniem to właśnie takie osoby zasługują na określenie – bohater. Ale, jeżeli nie ma możliwości na założenie fundacji to są inne sposoby aby pomagać innym. Bo przecież bohater to osoba, która odznaczyła się niezwykłymi czynami, męstwem i ofiarnością dla innych ludzi. Nie musi to być coś wielkiego, może być to niewielka czynność dzięki której ktoś się uśmiechnie, mimo tego, że rzadko to robi. Ważne aby pomagać innym jak tylko się da. Wtedy właśnie możemy mówić o sobie – bohater.