Czy warto walczyć za miłość?

Romeo i Julia - najsłynniejsza para kochanków na świecie. Nic nie było w stanie ich rozdzielić. Jednak wzajemna nienawiść ich rodzin doprowadziła do tragedii. Oboje walczyli i umarli za miłość. Na ich przykładzie wyjaśnię, czy warto jest walczyć o miłość. Miłość - najpiękniejsze uczucie na świecie. Mówi się, że “Miłości nie można zabić”, co sprawdziło się w sztuce Szekspira - “Romeo i Julia”. Tytułowi bohaterowie poznali się na balu maskowym, u Capuletich.

Romeo i Julia - najsłynniejsza para kochanków na świecie. Nic nie było w stanie ich rozdzielić. Jednak wzajemna nienawiść ich rodzin doprowadziła do tragedii. Oboje walczyli i umarli za miłość. Na ich przykładzie wyjaśnię, czy warto jest walczyć o miłość. Miłość - najpiękniejsze uczucie na świecie. Mówi się, że “Miłości nie można zabić”, co sprawdziło się w sztuce Szekspira - “Romeo i Julia”. Tytułowi bohaterowie poznali się na balu maskowym, u Capuletich. Mimo, że dowiedzieli się, że pochodzą ze skłóconych rodów, nie zniechęciło ich to aby być razem. Postanowili, że będą walczyć o miłość. Po kryjomu wzięli ślub u brata Warzyńca, jako dowód ich miłości. Nawet kiedy Romeo został wygnany do Mantui, nie mogli przestać o sobie myśleć. Julia zawsze była posłuszna rodzicom, lecz kiedy dowiedziała się, że ma wyjść za Parysa, zaczęła sprzeciwiać się im, ponieważ kochała Romeo. Żeby być z ukochanym, wzięła udział w planie Wawrzyńca. Ale pech chciał, żeby los bohaterów zakończył się tragicznie. Mimo to walczyli, aby być razem, do końca. W wielu przypadkach jest tak, że kochankowie są razem do końca swojego życia, ale u Romeo i Julii, jest to miłość tak silna, że nawet śmierć nie była w stanie ich rozłączyć. Zostali pochowani w tym samym grobowcu obok siebie. Za ich śmierć odpowiadały dwa rody. Romeo i Julia byli jedynymi potomkami Capuletich i Montekich. I właśnie dlatego rodziny się pogodziły. Być jak Romeo i Julia jest ciężko. Ale można walczyć za miłość tak jak oni. Można kochać podobnie jak oni. Jednak śmierć za miłość jest czymś zadziwiającym, pięknym, a nawet wzruszającym! Kochankowie zostali na zawsze razem. Dlatego czasem warto zastanowić się, dlaczego miłość jest taka ważna w życiu i czy naprawdę warto jest za nią walczyć. Bo warto. Życie, w którym nie ma i nigdy nie było miłości, jest życiem pełnym pustki i samotności…