
Bezpieczeństwo w miejscach publicznych
Bezpieczeństwo w miejscach publicznych W dzisiejszych czasach obywatel pomimo wielu zabezpieczeń w miejscach publicznych nie czuje się wystarczająco bezpieczny. Spowodowane jest to tym, iż utrzymujące się zagrożenia patologiczno-społeczne wciąż są na wysokim poziomie. Zjawisko to utrzymuje się z powodu łatwego dostępu do napoi wyskokowych i narkotyków. Tego typu problemy utrzymują się, ponieważ jednostki patologiczne pozostają zazwyczaj anonimowe. Bierność obywateli i brak poczucia odpowiedzialności za dobro wspólne doprowadza do nasilenia się aktów chuligańskich, gdyż potencjalny chuligan zdaje sobie sprawę, że nikt nie zareaguje.
Bezpieczeństwo w miejscach publicznych W dzisiejszych czasach obywatel pomimo wielu zabezpieczeń w miejscach publicznych nie czuje się wystarczająco bezpieczny. Spowodowane jest to tym, iż utrzymujące się zagrożenia patologiczno-społeczne wciąż są na wysokim poziomie. Zjawisko to utrzymuje się z powodu łatwego dostępu do napoi wyskokowych i narkotyków. Tego typu problemy utrzymują się, ponieważ jednostki patologiczne pozostają zazwyczaj anonimowe. Bierność obywateli i brak poczucia odpowiedzialności za dobro wspólne doprowadza do nasilenia się aktów chuligańskich, gdyż potencjalny chuligan zdaje sobie sprawę, że nikt nie zareaguje. Jest to również spowodowane tym, że obywatel nie poczuwa się do reakcji, gdyż np. akt chuligański nie dotyczy jego osoby, mienia. Jeżeli jednak obywatel zgłosi zawiadomienie do odpowiednich służb o przestępstwie lub wykroczeniu, może się spodziewać, że reakcja nastąpi zbyt późno. Spowodowane jest to brakiem adekwatnej i sprawnej reakcji na zawiadomienie o przestępstwach, a w szczególności na zawiadomienia o wykroczeniach, naruszeniach ładu publicznego, zachowaniach i czynach patologicznych.
