
Jaką funkcję pełnił teatr elżbietański?
Teatr był powszechną rozrywką mieszkańców miast. Na widowni teatru mogli znajdować się zarówno kobiety jak i mężczyzni. Natomiast na scenie występowali jedynie mężczyzni, a role kobiece odgrywali najmłodsi z nich. Aktorzy byli zawodowcami, dbali o wymowę, kazdym gestem i ruchem starali się uzyskać wrazenie prawdopodobieństwa. Był to teatr gwiazdorski. Dobrzy aktorzy cieszyli się zasłużoną sławą, byli szanowanymi, zamożnymi ludzmi. Kostiumy aktorów były drogie i najczęściej należały do nich samych. Częściowo rekompensowały brak dekoracji.
Teatr był powszechną rozrywką mieszkańców miast. Na widowni teatru mogli znajdować się zarówno kobiety jak i mężczyzni. Natomiast na scenie występowali jedynie mężczyzni, a role kobiece odgrywali najmłodsi z nich. Aktorzy byli zawodowcami, dbali o wymowę, kazdym gestem i ruchem starali się uzyskać wrazenie prawdopodobieństwa. Był to teatr gwiazdorski. Dobrzy aktorzy cieszyli się zasłużoną sławą, byli szanowanymi, zamożnymi ludzmi. Kostiumy aktorów były drogie i najczęściej należały do nich samych. Częściowo rekompensowały brak dekoracji. Teatr miał charakter komercyjny, a ich właściciele sądzili że dobra sztuka powinna przynieśc duży dochód.




