O wiośnie

Chyba każdy z nas z niecierpliwieniem doczekiwał nadchodzącej wiosny. Otóż dzisiaj jest jej pierwszy dzień. W powietrzu wprost czuć, jak wszystko powoli budzi się do życia by zakwitnąć, nawet słońce ogrzewało nas dzisiaj mocniej, dając przyjemne ciepło. Lubię wiosnę, to moja ulubiona pora roku. Według mnie wiosna to wyjątkowa pora roku, zazwyczaj pogoda dopisuje, jest ciepło, mimo iż czasem chłodniejsze dni dają o sobie znak. Jednak jest to dla nas przedsmak czekającego lata, upragnionych wakacji, odpoczynku.

Chyba każdy z nas z niecierpliwieniem doczekiwał nadchodzącej wiosny. Otóż dzisiaj jest jej pierwszy dzień. W powietrzu wprost czuć, jak wszystko powoli budzi się do życia by zakwitnąć, nawet słońce ogrzewało nas dzisiaj mocniej, dając przyjemne ciepło. Lubię wiosnę, to moja ulubiona pora roku.

Według mnie wiosna to wyjątkowa pora roku, zazwyczaj pogoda dopisuje, jest ciepło, mimo iż czasem chłodniejsze dni dają o sobie znak. Jednak jest to dla nas przedsmak czekającego lata, upragnionych wakacji, odpoczynku. Wiosna swoim przyjściem sprawia, że wszystko ożywa, rośliny rozkwitają, wnosząc swoje jaskrawe kolory, ptaki wracają z nad ciepłych krajów, swoim ćwierkaniem witają nadchodzącą porę roku. Dla nas dla uczniów jest to pora wyjątkowa, zamiast uczyć się zapewne wielu, woli wychodzić na dwór na świeże powietrze, korzystając z tego, że można wyciągnąć zakurzony rower ze schowka, zbliżyć się z matką naturą. Kto nie lubi wylegiwania się w cieniu drzew, promieni słońca, zapach kwitnącej trawy? Każdy to przyzna, że jest to wyjątkowa pora roku, której wyczekujemy.

Uważam, że wiosna to naprawdę wspaniała pora roku. Możemy korzystać wtedy z pięknej pogody, zaszywając się na świeżym powietrzu. Mimo wszystko dzięki tej odmiennej pogodzie, która zawitała po srogiej zimie mamy chęć do życia, tak samo jak kwitnące kwiaty, rośliny, budzące się ze snu zimowego zwierzęta. Sama myśl o wiośnie sprawia, że pojawia się chęć, zachwyt.