
Wypracowanie- Kamizelka B.Prusa . Jak myślisz co zwyciężyło w tej noweli : miłość i śmierć czy śmierć i miłość
W utworze “Kamizelka” Bolesława Prusa moim zdaniem zwycieżyła miłość i śmierć, chociaż związek bohaterów w utworze polegał na kłamstwach to mimo wszystko małżeństwo sie kochało ponad życie. Po wizycie doktora gdy okazało sie że mąż cierpi na niewyleczalną chorobę, tryb życia pary zmienił sie na dobre. Żona chcąc pomóc mężowi zapomnieć o chorobie na którą cierpiał, z dnia na dzień za każdym razem gdy mąż stawał sie coraz chudszy po tajemnie odcinała mu kawałek sprząszki u boku kamizelki, aby ten gdy ją ubiera mógł docisnąć ją do końca, w ten sposób mąż miał nadzieję że wraca do zrowia jednak tak nie było.
W utworze “Kamizelka” Bolesława Prusa moim zdaniem zwycieżyła miłość i śmierć, chociaż związek bohaterów w utworze polegał na kłamstwach to mimo wszystko małżeństwo sie kochało ponad życie. Po wizycie doktora gdy okazało sie że mąż cierpi na niewyleczalną chorobę, tryb życia pary zmienił sie na dobre. Żona chcąc pomóc mężowi zapomnieć o chorobie na którą cierpiał, z dnia na dzień za każdym razem gdy mąż stawał sie coraz chudszy po tajemnie odcinała mu kawałek sprząszki u boku kamizelki, aby ten gdy ją ubiera mógł docisnąć ją do końca, w ten sposób mąż miał nadzieję że wraca do zrowia jednak tak nie było. Jedyną korzyścią z okłamywania chorego męża była nadzieja na powrót do zdrowia, lecz powrót do zdrowia nie mógł mieć miejsca. Po śmierci męża samotna juz żona wystawiła do licytacji sprzęt i wyprowadziła się (nie ma mowy gdzie się wyprowadziła po śmierci męża ). Moim zdaniem kamizelka z utworu była tajemnicza i kryła w sobie wiele tajemnic, nie poróżniła małżeństwa lecz je do siebie zbliżyła.
