Jak pobyt w Chłodku wpłynął na kształtowanie się poglądów Cezarego Baryki? Zanalizuj załączony fragment "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego w kontekście całej powieści".

Powieść “Przedwiośnie"jest dziełem polskiego poety Stefana Żeromskiego, który był wielkim patriotą. Autor w utworze przedstawił sytuację społeczno-polityczną, która panowała w Polsce po odzyskaniu niepodległości. Głównym bohaterem utworu literackiego jest Cezary Baryka. W kolejno trzech częściach, z których składa się powieść, poznajemy etapy dojrzewania młodzieńca. W utworze widoczne są przemiany z młodzieńczego buntownika do prawdziwego mężczyzny będącego Polakiem. W przytoczonym fragmencie “Przedwiośnie” został ukazany dwu tygodniowy pobyt Cezarego Baryki w Chłodku.Podczas pobytu na wsi młodzieniec przebywał jako gość u państwa Gruboszewskich.

Powieść “Przedwiośnie"jest dziełem polskiego poety Stefana Żeromskiego, który był wielkim patriotą. Autor w utworze przedstawił sytuację społeczno-polityczną, która panowała w Polsce po odzyskaniu niepodległości. Głównym bohaterem utworu literackiego jest Cezary Baryka. W kolejno trzech częściach, z których składa się powieść, poznajemy etapy dojrzewania młodzieńca. W utworze widoczne są przemiany z młodzieńczego buntownika do prawdziwego mężczyzny będącego Polakiem. W przytoczonym fragmencie “Przedwiośnie” został ukazany dwu tygodniowy pobyt Cezarego Baryki w Chłodku.Podczas pobytu na wsi młodzieniec przebywał jako gość u państwa Gruboszewskich. Cezary od rana do zmierzchu pracował wykonując żmudnie swoją robotę. Obecność Baryki w Chłodku nie była monotonna ponieważ każdego dnia przebywał, gzie indziej między innymi w młynie, przy połowie ryb oraz przy wieczornym udoju. Młodzieniec chodził po wsi odwiedzając poznanych gospodarzy. Chłopi najchętniej rozmawiali o swoich kłopotach, o tym, czy zdołają przeżyć zimę nie głodując oraz czy uda im się z przyszłorocznych planów przeżyć kolejną zimę. Cezary wpadł w złość na myśl iż Ci ludzie żyją tylko po to Powieść “Przedwiośnie"jest dziełem polskiego poety Stefana Żeromskiego, który był wielkim patriotą. Autor w utworze przedstawił sytuację społeczno-polityczną, która panowała w Polsce po odzyskaniu niepodległości. Głównym bohaterem utworu literackiego jest Cezary Baryka. W kolejno trzech częściach, z których składa się powieść, poznajemy etapy dojrzewania młodzieńca. W utworze widoczne są przemiany z młodzieńczego buntownika do prawdziwego mężczyzny będącego Polakiem. W przytoczonym fragmencie “Przedwiośnie” został ukazany dwu tygodniowy pobyt Cezarego Baryki w Chłodku.Podczas pobytu by głodować. Inni żyją w dostatku nie pracując a oni prowadzą życie prawie zwierzęce. W sąsiednich wsiach otaczających Chłodek Cezary poznaje wielu bezrobotnych komorników, których sytuacja jest gorsze niż innych mieszkańców wsi. Ludzie Ci nie posiadają własnej ziemi. Mieszkają u małorolnych gospodarzy.