Chora krtań

Zapaleniem krtani nazywamy stan zapalny błony śluzowej kratni lub samych strun głosowych, najcześciej wywołany przez wirusy, rzadziej przez bakterie. Choroba często towarzyszy infekcji górnych dróg oddechowych, ale może być również następstwem nadwerężania głosu, alergii czy przebywania w zanieczyszczonym środowisku. Lecznicze domowe sposoby na zapalenie krtani Przez kilka pierwszych dni choroby należy oszczędzać głos i mówić szeptem. Chory powinien leżeć w ciepłym łóżku, w pomieszczeniu w którym temperatura wynosi minimum 20 st.

Zapaleniem krtani nazywamy stan zapalny błony śluzowej kratni lub samych strun głosowych, najcześciej wywołany przez wirusy, rzadziej przez bakterie. Choroba często towarzyszy infekcji górnych dróg oddechowych, ale może być również następstwem nadwerężania głosu, alergii czy przebywania w zanieczyszczonym środowisku.

Lecznicze domowe sposoby na zapalenie krtani Przez kilka pierwszych dni choroby należy oszczędzać głos i mówić szeptem. Chory powinien leżeć w ciepłym łóżku, w pomieszczeniu w którym temperatura wynosi minimum 20 st. C oraz jest duża wilgotność powietrza. Przez okres choroby należy się powstrzymać od palenia tytoniu, picia alkoholu i spożywania ostrych i gorących potraw. Zalecane jest spożywanie rosołu oraz picie herbatki rumiankowej z dodatkiem miodu. Aby złagodzić dolegliwości ze strony gardła, można zastosować ciepłe i wilgotne okłady na szyję. W leczeniu zapalenia krtani mogą pomóc również inhalacje, wykonywane przy użyciu inhalatorów na bazie spirytusu zbożowego oraz olejków eukaliptusowego lub sosnowego. Można stosować również tzw. kąpiele parowe z dodatkiem ziela rumianku. Kiedy powyższe środki zawiodą, stosuje się antybiotyki i środki przeciwzapalne (aspiryna, paracetamol).