
Konspekt Temat: Doskonalenie elementów technicznych w piłce nożnej
Konspekt Temat: Doskonalenie elementów technicznych w piłce nożnej Wykonała: Anna Grycz Studentka 1 roku wychowanie fizyczne Miejsce zajęć: orlik Ilość uczestników: 16 Klasa: II Czas trwania zajęć: 90 min Przybory: piłki, pachołki Cele główne lekcji: Umiejętności: Uczeń doskonali poznane elementy techniki ( prowadzenie, przyjęcie, uderzenia ) gry w piłkę nożną. Wiadomości: Uczeń zna przepisy piłki nożnej i technikę wykonania elementów technicznych. Sprawność: szybkość, zwinność, koordynacja Akcent wychowawczy: samokontrola, współpraca w zespole Tok lekcji Zadania szczegółowe Dozow.
Konspekt Temat: Doskonalenie elementów technicznych w piłce nożnej
Wykonała: Anna Grycz Studentka 1 roku wychowanie fizyczne
Miejsce zajęć: orlik Ilość uczestników: 16 Klasa: II Czas trwania zajęć: 90 min Przybory: piłki, pachołki
Cele główne lekcji:
- Umiejętności: Uczeń doskonali poznane elementy techniki ( prowadzenie, przyjęcie, uderzenia ) gry w piłkę nożną.
- Wiadomości: Uczeń zna przepisy piłki nożnej i technikę wykonania elementów technicznych.
- Sprawność: szybkość, zwinność, koordynacja
- Akcent wychowawczy: samokontrola, współpraca w zespole
Tok lekcji Zadania szczegółowe Dozow. Uwagi organizacyjno-metodyczne 1.Część organizacyjna 1.Zbiórka 2.Powitanie 3.Sprawdzenie liczby ćwiczących. 2 min. - w dwuszeregu wzdłuż linii bocznej
- nie ćwiczący siadają na ławce
- kontrola obuwia i ubioru 2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji 1.Podanie tematu. 2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji. 1 min. 3.Rozgrzewka, psychomotoryka i profilaktyka 1. trucht w jedną i drugą stronę boiska
krążenia RR kopiąc piłkę
2.stojąc w lekkim rozkroku RR w górze wykonujemy skony T w przód z pogłębieniem, 3.stojąc w rozkroku wykonujemy skłon T do NL i do NP. 4.w pozycji stojącej, NN razem złączone staramy się głową dotknąć kolan 5.Rozgrzewka w biegu w trójkach 1)Osoby na zewnątrz krążenia ramion w przód. Osoba w środku prowadzi piłkę trzymając się za ręce pozostałych. 2) j.w. tylko krążenia ramion w tył
20 min. - ustawienie w szeregu
ustawienie w rozsypce, każdy z ćwiczących posiada piłkę
NN muszą być wyprostowane w stawie kolanowym
4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności Kształtowanie i doskonalenie umiejętności oraz rozwijanie sprawności Zabawa „ Kto pierwszy” – Dzieci w siadzie skrzyżnym na obwodzie koła każdy z piłką. W kole odliczamy do 4. Po podaniu cyfry przez prowadzącego zajęcia osoba z danym numerem biegnie prowadząc piłkę dookoła koła zgodnie z ruchem wskazówek zegara i siada na swoje miejsce. Ćwiczący zostają podzieleni przez prowadzącego na cztery osoby, gdzie dwie osoby ustawiały się na linii bocznej boiska z lewej strony a kolejne dwie po przeciwnej stronie, wykonując następujące ćwiczenia: 1.Prowadzenie i przekazanie piłki NP. i NL do partnera znajdującego się z przeciwnej strony. On po przyjęciu piłki wykonuje to samo. 2.Uderzenia piłki bezpośrednio do partnera NP. i NL. 3.j.w z tym, że po uderzeniu przyjęcie piłki i następnie oddanie piłki partnerowi. 4.j.w. tyko przyjęcie piłki LN a odegranie PN i na odwrót. 5.Prowadzenie piłki i wykonanie zwodu pojedynczego i odegranie do partnera. 6.Prowadzenie piłki, zwód na uderzenie i zatrzymanie piłki piętą. Podanie piłki w tył. 7.Uderzenie piłki z „pierwszej”, gdzie partner wybiega i wykonuje rozkrok i piłka jest przepuszczona między nogami do partnera. Partner z drugiej strony wykonuje to samo. 8.Pierwszy z czwórki trzyma piłkę w rękach i podrzuca ją do partnera znajdującego się po drugiej stronie, ten natomiast przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i „gasi” ją do ziemi, następnie chwyta piłkę i wykonuje to samo. 90 .Bezpośrednie podania do siebie. Staramy się szybko odgrywać piłkę do partnera. 10.Gra szkolna 3x3.
23 min.
15 min.
25 min. Na każdy czwórkę przypada jedna piłka. 5.Uspokojenie organizmu 1.Marsz dookoła sali z podrzucaniem piłki w górę, głębokim oddechem 2.W marszu podania piłki z ręki do ręki (marsz przodem i tyłem). W marszu- skłon tułowia w dół (wydech)- wyprost tułowia z ramionami w bok (wdech). 1 min. Ustawienie w rozsypce, 6.Część organizacyjno-porządkowa 1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego. 2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy. 3.Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenie. 2 min. - w szeregu na linii bocznej boiska 7.Nastawienie do aktywności 1. Zachęcenie uczniów do samodzielnych ćwiczeń w czasie wolnym. 1 min.
